Wakacyjna aranżacja rodzinnego ogródka – trampoliny i domki dla dzieci

Zanim zaczniemy siać trawę, na potęgę kupować kwiaty i budować alejki, zastanówmy się, jakie potrzeby względem ogrodu mają nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Jak wyposażyć ogród, by dzieci się nie nudziły i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby stworzyć wymarzony ogród dla własnych dzieci naprawdę nie potrzeba wiele! Nasi milusińscy nie marzą o równo przystrzyżonym trawniku, różnorodnych kwiatach i kosztownym placu zabaw z wyszukanymi atrakcjami. Nieposkromioną, dziecięcą energię pomogą rozładować na przykład trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym weselej. Na dużej trampolinie można bezpiecznie fruwać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie. Trampoliny ogrodowe to nie tylko świetna zabawa, ale też ćwiczenie równowagi i kondycji – polecane trampoliny ogrodowe dla dzieci.

Innym świetnym pomysłem na aranżację kącika dla milusińskich są domki ogrodowe. Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich chować narzędzia! Co, więcej w ciepłe dni można w nim organizować kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy zaopatrzyć się w śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach historie! Domki dla dzieci to miejsca pełne magicznych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najpiękniejsze i najbezpieczniejszą są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je zbudować sami lub kupić gotowe. A jeśli w naszym ogrodzie rośnie spore drzewo i dzieci są już wystarczająco duże… domek na drzewie będzie spełnieniem marzeń! Pamiętajmy jednak, aby ogrodowego domku nie umieszczać przesadnie wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5-2 metrów, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Wokół platformy należy przymocować ochronne barierki a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, zapewniająca miękkie lądowanie – oferta domków dla dzieci.

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie nasze pociechy mogą zbierać swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim świetnie się bawić w otoczeniu zieleni! Kawałek zwykłego trawnika również może okazać się bezcenny. W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód z link i szczebelek, lupę do oglądania roślin i zwierząt, dmuchany basenik – sukces murowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na domek, basen ani trampolinę? Niekiedy do szczęścia wystarczy niewielki strumyk lub tryskająca fontanna. Woda to świetna baza do zabawy.

Zainteresowany zagadnieniem? Czytaj o nim więcej. Dlatego użyj adresu (http://artykulyreligijne.pl/obrazy-religijne-w-ramach), jaki przekieruje Cię na serwis! Zapraszamy!

Poza tym przyniesie ukojenie w upalne dni, a odpowiednia aranżacja może spełniać rolę ogrodowej umywalki.