Sposoby na szybki powrót do formy po porodzie

Dochodzenie do dobrej kondycji po porodzie trwa około 6 tygodni. W tym okresie musisz być pod kontrolą lekarza ginekologa i położnej. Idealną sytuacją jest kiedy w tym okresie twój mąż może wziąć urlop i zostać w domu by pomóc ci opiekować się waszym oseskiem i zająć się tobą. Pomóc może także babcia noworodka czy kogokolwiek z rodziny, bo każda pomoc w tym niełatwym okresie jest bezcenna!

dziecko

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli po powrocie ze szpitala zostały ci jakieś poporodowe podkłady dla mamy mogą być jeszcze potrzebne w domu, bo możesz mieć jeszcze dość duże krwawienie. Po upływie kilku dni wystarczą zwykłe podpaski. Sprawdź poduszki do karmienia w rożnych rozmiarach. Karmienie dziecka mlekiem matki, bez wątpienia jest tu elementem pożądanym, przyśpieszającym powrót do formy, bowiem podczas gdy noworodek ssie pierś mamy macica o wiele szybciej powraca do rozmiarów sprzed ciąży.

Na rynku możemy zakupić ogrom produktów które to – czasami trudne na początku – karmienie mogą bardzo ułatwić. Są to na przykład: osłonki na piersi, laktatory, poduszki do karmienia, wkładki do biustonosza, biustonosze odpinane na czas karmienia, bluzki do karmienia a nawet komfortowe fotele dla karmiącej kobiety (pasy ciążowe z naturalnych materiałów).

dziecko

Autor: iStock
Źródło: iStock

Gimnastykę młoda mama może rozpocząć już na drugi dzień po porodzie a w przypadku cesarskiego cięcia – tydzień po rozwiązaniu. Zacząć należy od niezbyt forsownych ćwiczeń, bezpiecznie ćwiczyć możemy mięśnie Kegla czy też mięśnie stóp. Po upływie 3 tygodni od porodu kobieta może zacząć ćwiczyć brzuszki. Po okresie połogu można pływać oraz rozpocząć bardziej intensywne ćwiczenia.

Zgłąb ponadto inne dane dotyczące takiej problematyki. Kliknij tu oraz przeczytaj więcej opinii na ten temat (https://tablicowo24.pl/kategorie/gabloty/gabloty-tekstylne/) tej sprawy. To także niezwykle Cię zaintryguje.

Jeżeli kobieta po porodzie zachowywać będzie wyżej wymienione zasady a później gimnastykować się będzie systematycznie i intensywnie to w krótkim okresie pasy ciążowe oraz odzież ciążową będzie mogła schować głęboko w głąb szafy albo sprzedać i włożyć znów rozmiar sprzed ciąży.