Jak funkcjonalnie i wygodnie umeblować niewielki pokój dla dzieci, zalety łóżek piętrowych.

Szacuje się, że w Polsce może brakować nawet do miliona lokali mieszkalnych, a te które są nie zawsze będą spełniać jakiekolwiek normy jeżeli chodzi o rozmiary. Szczególnie stare budownictwo, sprzed kilku dekad oferuje malutkie mieszkania, w których czasami się trzeba mocno natrudzić, aby je w miarę wygodnie urządzić.

kolorowy pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Nieduże są kuchnie, małe pokoje i łazienki, więc nie bardzo się da po prostu kupić pierwszych z brzegu mebli, ale trzeba trochę pomyśleć, żeby wszystko dało się funkcjonalnie umeblować. Szczególnie sporym problemem jest nieduży pokój i dwójka maluchów w nim, z których każde chcieć będzie posiadać jakieś miejsce do spania, nauki i zabawy.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Będzie nam przyjemnie, jeśli zdecydujesz się na przeglądnięcie następnych. Po prostu kliknij odnośnik (http://www.olenkaphu.pl/bizuteria-zlota) i wejdź do kolejnej witryny.

W takim przypadku jest kilka pomysłów, sporo będzie zależeć od wieku tych dzieci, oraz od wielkości samego pokoju. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w takich przypadkach, choć oczywiście nie jedynym, będzie piętrowe łóżko, na którym bez najmniejszych problemów będą mogły spać dwie osoby, a równocześnie ilość zajmowanej przestrzeni na podłodze będzie równa powierzchni pojedynczego łóżka.

Łóżka piętrowe sprzedawane są w najróżniejszych wersjach, będą się różnić konstrukcją, rodzajem materiału i użytym materacem. Najczęściej spotyka się łóżka wykonane z drewna lub stali, ostatnio coraz częściej w sklepach meblowych pojawiają się także modele wykonane z płyt wiórowych. Dzięki dużej ilości odmian i kolorów nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniego, spora ilość producentów daje również możliwość wprowadzenia jakiś poprawek, więc da się zakupić łóżko dokładnie takie, jakie będzie potrzebne. Jeśli pokój dla dzieci będzie miał więcej powierzchni, to można również pomyśleć o dwóch niezależnie stojących łóżkach, na przykład na przeciwległych ścianach tego pokoju.

wystrój

Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Takie rozwiązanie również ma dużo plusów, ale wymaga odpowiedniej powierzchni pokoju. Jeśli ktoś się zdecyduje na tego typu rozwiązanie, to może albo zakupić od razu kompletne, lub też oddzielnie zakupić wszystkie jego elementy, czyli wygodny materac oraz mocny stelaż do łóżka.