Renesans gier planszowych w naszym opanowanym przez urządzenia elektronicznie świecie.

Sposobów na miłe i rozwijające wykorzystanie wolnych chwil jest bardzo dużo. Niestety ostatnia dekada przyniosła ogromny rozwój sprzętu elektronicznego, i obecnie praktycznie każdy ma przy sobie tablet lub smartfon. Również w większości domów stoi sprzęt komputerowy i telewizor, i niestety wszystkie te sprzęty ogromnie zmieniły sposób spędzania wolnego czasu.

Planszówka

Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com
Widać to szczególnie wśród dzieci i młodzieży, które potrafią całymi dniami grać na telefonie, lecz również bardzo duża liczba dorosłych po pracy siada w fotelu przed telewizorem i tak spędza całe popołudnia. Największą wadą rozrywki elektronicznej jest to, że praktycznie każdy będzie spędzał czas niezależnie.

Nawet jeśli jest to wspólne oglądanie telewizora, to w zasadzie w czasie programu niewiele się rozmawia, a tym bardziej gdy ktoś będzie grał na komputerze albo telefonie.

Niniejszy wpis zawiera ciekawe informacje na opisywany temat – jeżeli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę bombki choinkowe zielone, która przedstawia podobne problemy.

W pewnym momencie wydawało się nawet, że nieśmiertelne, od lat znane rozrywki takie jak granie w karty czy planszówki zupełnie odejdą w niepamięć, szczęśliwie jednak nic takiego się nie wydarzyło.

Obecnie gry planszowe przeżywają swój renesans, chociaż do popularności sprzed kilkudziesięciu laty dużo im brakuje. Na szczęście wielu ludzi zdało sobie sprawę z tego, że oprócz ekranów są również inne formy wspólnej zabawy, i ludzie z powrotem zaczęli grać w tradycyjne planszówki.

Na pewno duży wpływ na to mają najnowsze gry, które zaczęły się w dużej ilości pojawiać w sprzedaży. Obecnie planszówki to nie tylko tradycyjny chińczyk czy warcaby, chociaż i w nie wielu ludzi lubi sobie pograć, lecz rozbudowane i niezwykle pomysłowe produkcje, które mogą dostarczyć czasami wielu godzin doskonałej rozrywki i zabawy.

Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest też to, że w wielu rodzinach do tego typu gier zasiada także młodzież i dzieci. Młodzi ludzie mogą się dzięki temu nauczyć, że nawet nie mając przed oczami ekranu można się świetnie bawić i przyjemnie spędzić czas wspólnie z najbliższymi. A właśnie to, że przy graniu w planszówki spędza się miłe chwile z rodziną czy przyjaciółmi jest ich największym plusem.