Dla sporej grupy osób to najbardziej istotny dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po wspaniałej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie w gronie rodzinnym i cieszenie się z prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi twierdzi, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. A co jest w tym złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – uroczystości w kościele dzieci długo się przygotowują (tutaj pełna oferta na sukienki komunijne). Choć chodzą na przygotowania, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Ale, owszem, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie można od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych rozterek charakterystycznych dla swojego wieku. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nie róbmy z tego tragedii. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już najmłodszych lat dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej funkcjonowało w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka.

Poświęć chwilę i sprawdź tu liceum mokotów analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie zwlekaj zbyt długo:)

Warto o tym nie zapominać i i nie przejmować się za bardzo opinią i radami innych, no chyba, że są zdroworozsądkowe, zwyczajne, nie prezentują żadnych nowych odkryć, rewolucyjnych metod i tak dalej. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, co więcej, mogą jeszcze zaszkodzić.