W jaki sposób wybrać odpowiednie pieluszki dla naszej pociechy?

W dzisiejszych czasach wybór wszelkich ofert jest tak duży, że niejednokrotnie można mieć niemały kłopot. Dotyczy to niemal wszystkich produktów i usług, gdyż rynek stale się rozrasta. Jak wśród wszystkiego, co jest nam zaoferowane wybrać to, co jest nam rzeczywiście potrzebne i przede wszystkim jest dla nas najlepsze?

Niemałym kłopotem jest wybór odpowiednich pieluszek dla dzieci. Odnajdziemy bardzo dużo typów, zarówno jedno- jak i wielorazowe, pieluszki z kieszonką ( tutaj) czy formowane, to jedynie niewielka część wszystkich dostępnych na rynku. Warto zwrócić uwagę, czy nie są szeleszczące, są nieprzemakalne i mało sztywne. Najistotniejszy jest rzecz jasna komfort dziecka. Obecnie niezwykle popularne są pieluchy jednorazowe, ponieważ cechują się wygodą i nie ma przy nich tak wiele zamieszania. Po prostu je wyrzucamy, a jak wiadomo pieluszki wielorazowe należy prać i prasować. Z kolei warto wiedzieć, że klasyczne pieluszki są z całą pewnością lepsze dla środowiska (Polecamy doradztwo ochrona środowiska toruń ehs biznes partner) naturalnego. Każdy rodzaj ma jednakże swoje plusy i minusy, dlatego też należy dokładnie przyjrzeć się im i wybrać te, które wydają się nam najlepszą opcją. Rozpocznijmy może od pieluszek tetrowych, które mają naprawdę dużo dobrych stron.

Pieluszki

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim są naprawdę niedrogie. Co oczywiste nabywamy jednorazowo więcej sztuk, jednakże nie ponosimy później nadprogramowych kosztów związanych z nabyciem pieluch, gdyż wystarczy pranie i prasowanie, płacimy więc tylko za wodę, prąd i środki czystości. Tetra jest z pewnością bardziej przewiewna oraz odpowiednia dla dzieci, które mają uczulenie na sztuczny materiał. Dodatkowo, o czym już wspominano są przyjazne środowisku. Warto jednak wiedzieć, że absolutnie nie wolno przeciągać w czasie zmiany pieluszki. Mokra może powodować wysypkę lub odparzenia. Pieluchy trzeba więc bardzo często przebierać. Pieluszki wielorazowe nie mają warstwy ochronnej, więc prościej jest pobrudzić lub przemoczyć ubranka. Jeżeli natomiast chodzi o jednorazowe pieluchy, których jest z całą pewnością najwięcej na rynku, najistotniejszą zaletą jest to, że naprawdę długo są suche, dzięki czemu dziecko może spokojniej spać, jest to także perfekcyjne rozwiązanie przykładowo podczas spaceru. Dodatkowo mnogość rodzajów sprawia, że są dopasowane niemalże do każdego dziecka. Powyżej wspomniano, że tetrowe pieluchy mogą brudzić ubranko, w przypadku jednorazowych ryzyko jest mniejsze ( sklep wielorazowepieluszki.pl). Dużym minusem będzie zdecydowanie czas rozkładu. Pieluszki tego typu są naprawdę bardzo nieprzyjazne środowisku. W dodatku stanowią naprawdę spore koszty.Wybór jest ogromny, lecz z pewnością wszyscy rodzice znajdą coś najbardziej odpowiedniego dla swoich pociech. Należy zapoznać się z wszystkimi wadami i zaletami i zdecydować, co jest dla nas najwygodniejsze.