Diabeł tkwi w szczegółach

Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, dania i obsługa. To również klienci, wystrój wnętrza i niezmiernie istotne menu.

Nie chodzi tylko o sam zestaw dań proponowanych przez szefa kuchni, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Szanująca się restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i dobrze rozplanowana. To dwie podstawowe cechy. Jeżeli nawet jest to zafoliowana kartka, to trzeba sprawdzić, czy folia nigdzie się nie odkleja.

Jeśli to książeczka, to trzeba obejrzeć każdą pod koniec dnia i sprawdzić czy nie zapodziały się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To niezmiernie istotne żeby menu było czyste, a co za tym idzie chciało się złożyć zamówienie. Istotne jest też to, by, co jakiś czas dokonać przeglądu potraw i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeżeli mamy ochotę wprowadzić jakieś zmiany w menu nie zapominajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo wydrukować karty menu restauracji od Decorest. Nie dopisujmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.

Przyprawniki do soli i pieprzu

Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Na stołach w restauracjach często możemy zauważyć serwetki serwetki decoupage w gorszym lub lepszym serwetniku oraz przyprawy, które często ustawione są tak jakby ktoś je na stolikach postawił dawno temu i zapomniał je uzupełniać i myć. Jeśli chcemy żeby nasz restauracja (pizza bielsko biała) przyciągała klientów warto zadbać o każdy szczegół między innymi o przyprawniki. Jeśli dostajemy od dystrybutora jakiś produktów przyprawniki i do tego jeszcze serwetniki, to dobrze by na wszystkich stoliku były takie same zestawy. A najtrafniejszym rozwiązaniem jest zakup takich samych przyprawników i serwetników na wszystkie stolik w jakimś ładnym kolorze bez zbędnych liter reklamujących jakiś koncern, najnowszy artykuł. Zadbajmy o to, żeby miejsce, do którego wchodzi głodna osoba rzeczywiście przyciągał nie tylko dobrym potrawami, ale też pięknym wnętrzem. Sprawmy, żeby wszyscy wchodzący do naszego lokalu czuła się przyjemnie już od momentu przekroczenia progu. Diabeł tkwi w szczegółach, więc pamiętajmy, że porządny przyprawnik to nie tylko dwie przyprawy, a również oliwa lub inna orientalna przyprawa, która będzie wpisywała się atmosfery lokalu i podawanych w nim potraw.