Czas wakacji to właściwa chwila na szaleństwa na podwórku.

Ogrody stają się coraz bardziej popularne, tak można zdefiniować wracającą modę na spędzanie wolnego czasu w ogrodach. Po latach, podczas których ogrody niszczały, a zajmowali się nimi jedynie starsi ludzie, zaczyna pojawiać się światełko w tunelu, co daje nadzieję na drugą młodość tych miejsc. Z czego to wynika? To chyba dość tani i niezobowiązujący sposób na spędzanie wolnego czasu przez zabieganych ludzi z dużych miast. Wakacje zagraniczne są fajne, ale warto też spędzić czas blisko domu. Z roku na rok przekonują się o tym rodzice tworząc swoim pociechom najprawdziwsze ogrodowe place zabaw.

Co musi się jednakże znaleźć w takim ogrodzie, aby można było go określić tym mianem. Jest kilka takich rzeczy, ale najważniejsze z nich to przede wszystkim: trampoliny ogrodowe z siatką (np. takie jak tu: trampoliny ogrodowe z siatką na gardencenter.pl), gokarty dla dzieci, baseny (sprawdź serwis basenowy) ogrodowe, huśtawki oraz meble ogrodowe.Trampolina to wspaniała zabawa, jaka z jednej strony jest bezpieczna, z drugiej wpływa na zdrowie. Cudownie rozwija koordynację ruchową, co więcej, nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Gokarty dla dzieci to rewelacyjne zabawki, które będą służyły wiele lat. Posiadają szereg zalet. Są odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat oraz wadze do 50 kilogramów, wyprodukowane są ze wspaniałej jakości materiałów, odznaczają się pięknym, sportowym wyglądem, można nimi jeździć do przodu, ale także do tyłu. By dowiedzieć się więcej na temat – zobacz gokarty dla dzieci na tej stronie.

Basen crystal blue

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Basen ogrodowy. Czy istnieje większa frajda dla dziecka niż wygłupy w wodzie? Pewnie znaleźlibyśmy kilka jeszcze lepszych zabaw, ale zabawa w ogrodowym basenie, to ścisła czołówka najwspanialszej rozrywki dla dzieci. Ponadto, dorośli również nie omieszkają, choćby na trochę zanurzyć się w takim basenie. Basen ogrodowy to z jednej strony, perfekcyjnie spędzony czas naszych pociech, z innej zaś strony, większy spokój dla każdego rodzica. Na normalnym basenie, gdzie jest mnóstwo ludzi, a ratownik nie nadąża z obserwowaniem łatwo o tragedię, zabawa w basenie ogrodowym odbywa się tymczasem pod czujnym okiem dorosłych, więc nic nie może się stać.
Zna je każdy z nas, choć wiekiem odstają od młodszych, nowoczesnych zabawek, to zawsze bawią. Huśtawki kochają wszystkie dzieci, a i dorosłym także zdarza się z nich skorzystać. To następna zabawka, jaka powinna znaleźć się obowiązkowo w ogrodzie. Po pluskaniu w basenie i szaleństwach na trampolinie, to idealny sposób na aktywny odpoczynek.

Na koniec coś spokojnego: meble ogrodowe. Dość już szalonych zabaw, biegania, skakania i huśtania, wybawione dzieci z chęcią zajmą się urządzaniem swojego ogrodowego świata. Meble ogrodowe to najczęściej stoliki i krzesła albo zestawy piknikowe.