Barek na alkohol – czyli jak zachwycić gości?

Spotkaniom ze przyjaciółmi i rodziną niejednokrotnie towarzyszy alkohol. Z tego powodu należy przewidzieć miejsce jego przechowywania – najlepiej nienasłonecznione.

sklepowy barek na alkohol

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
W jednym z domów w których gościłam jeżdżąc po Polsce był niezmiernie oryginalnie skonstruowany barek domowy. Lustrzana ścianka z dysponowała kilkunastoma przegródek z wieloma trunkami dosłownie z całego świata! Na samym dole zaś była dwudrzwiowa duża szafka z półkami na szkło – literatki, kieliszki, lampki! Z przodu stał wysoki stół (pod nim była następna szafka) z dwoma barmańskimi krzesłami. Całość w drzewie z dębu, zaś każda ze szklanych skrytek podświetlana halogenową lampką.

Na powyższą odsłonę zdołają sobie mimo to pozwolić tylko osoby mające dużą przestrzenią domu i bogatym budżetem. Co w przypadku, podczas gdy nie posiadamy aż takich sposobności lokalowych i pieniężnych? Na szczęście mamy nadal co najmniej dwie interesujące opcje. Pierwszą spośród nich jest mały barek na kółkach – odszukamy przynajmniej jego parę opcje.

Kliknij na odnośnik tort urodzinowy, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zaintrygował. Przeczytaj tekst, zawierający interesujące dane.

Jedna z nich to kształt dualnego stoliczka kawowego. U góry możemy w takim przypadku postawiać nasze napoje, a na niższej półce znajdziemy miejsce kieliszki.

Kolejna postać to zamykana szafka w fantazyjnym kształcie – tu posiadamy niemało wielorakich alternatyw do wyboru – zobaczyłam beczki, gitary, globusy, księgi bądź mikre proste zegarki. W środku wolno odnaleźć – zależnie od ilości – parę półeczki z regulowaną wysokością. Stanowi to o tyle przydatne rozwiązanie, że na co dzień prawdopodobnie on być całkowicie z boku, i w okresie towarzyskiego zjazdu mieć zastosowanie jako dodatkowy miniaturowy stoliczek.

Najprostszy barek na napoje alkoholowe to jedna z szafek w meblościance, jaka otwiera się poziomo – odnajdziemy w niej zwyczajowo jedną wysoką półkę oraz dwie niższe.Jest z pewnością opcją najbardziej ekonomiczną w kwestii zajmowanego miejsca.