Przekąski na imprezę – jak je zaplanować, by goście byli zachwyceni zaproponowanymi potrawami?

W lokalnej kulturze spotkanie ze znajomymi nie odbędzie się bez stołów z jedzeniem. Nie należy się wobec tego dziwić, że obecnie w zasadzie każda osoba, która planuje imprezę – domówkę, próbuje zapewnić swoim gościom możliwie jak największą liczbę potraw do wyboru. O imprezowym menu warto jest pomyśleć już na kilka tygodni przed wydarzeniem, żeby odnaleźć pomocne przepisy kulinarne.

Oczywiście, nie trzeba zaraz podawać kolacji składającej się z 5 dań, jednak pyszne przystawki zawsze są dobrze widziane. Które przepisy na przystawki należy wykorzystać? W pierwszej kolejności, rozsądnie jest określić budżet, który można przeznaczyć na ten cel. W ten sposób będzie prościej wybrać najlepsze przepisy kulinarne. Jeśli nie planuje się podania obiadu albo kolacji, przystawki muszą być trochę bardziej pożywne, by goście nie zgłodnieli.
Przekąski

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com

Znakomicie sprawdzają się koreczki, jakie można przyrządzić w zasadzie z dowolnych składników, takich jak chociażby pokrojony w kostkę ser, papryka, ogórek, kostki kiełbasy lub kabanosów czy tofu. Na imprezach powodzeniem cieszą się na dodatek niewielkie kanapeczki, które można wziąć w dłonie i sałatki. Gospodarz musi przygotować dla swoich gości talerze i sztućce. Najlepszym rozwiązaniem jest rzecz jasna stół szwedzki, ponieważ nie każdy dysponuje niezbędną liczbą krzeseł i dużym stołem. Stół szwedzki z kolei bez problemu pozwala gościom wybierać ulubione dania.

Co więcej, planując menu na imprezę koniecznie należy wziąć pod uwagę liczbę gości, by móc chociaż orientacyjnie przygotować odpowiednią ilość jedzenia. Zawsze dobrze jest być przygotowanym na to, że gościom będzie dopisywał ogromny apetyt oraz mieć w zapasie większą ilość przekąsek. W ten sposób uniknie się krępującej sytuacji, w której impreza rozkręca się w najlepsze, ale stoły zaczynają świecić pustkami. Podczas spotkań z przyjaciółmi dobrze sprawdzają się także dipy domowej roboty, które można jeść przykładowo z krakersami.

Nie zwlekaj – kliknij w link (https://www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/) i raduj się stworzonymi tam kolejnymi artykułami. Na pewno rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Podsumowując – jak prawidłowo zaplanować menu na imprezę? Przede wszystkim, trzeba obliczyć liczbę gości oraz własne fundusze. W dodatku, zawsze w pogotowiu lepiej mieć więcej przekąsek.