Jakiego typu pieluszki współcześnie kupić: tetrowe czy jednorazowe?

Jak w niejednej branży, również w tej przeważa duża rywalizacja. Producenci wytworów dla niemowlaków prześcigają się w wysyłaniu na rynek coraz to lepszych produktów. Rodzice mają coraz cięższy wybór, ponieważ mogą nabyć zarazem pieluszki jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Zarazem jedne jak i drugie posiadają swoje wady i zalety. Jedne są prezentowane jako pieluchy, które potrafią oszczędzić czas. Drugie wprawdzie są przedstawiane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich lepiej opłaca się wybrać?

pieluszki ekologiczne dla dzieci

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluchy jednorazowe mają wiele zalet, jednakże co więcej wad. Ich zaletą jest bez wątpienia to, że pozwalają wychowawcom oszczędzić dużo czasu, ponieważ nie trzeba ich prać czy prasować. Są tak zrobione, że praktycznie dziecko nie odczuje wilgoci moczu, ponieważ jest on wchłaniany przez kolejne warstwy pieluchy i przytrzymywany w obszarze przez szczególnyToteż takie pieluszki są kupowane przez sporą liczbę opiekunów. Z przykrością stwierdzam, że ten typ pieluszek ma swe minusy. Otóż owa jednorazowa pieluszka musi być dość często wymieniana. Nie może być tak, że jest wymieniana dopiero w owym czasie, gdy czuć brzydki zapach. Trzeba ją wymieniać nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. W przeciwnym wypadku może ona być przyczyną odparzenia skóry dziecka, ponieważ mocz w końcu się przedostanie przez warstwę pieluszki. To powoduje, że cena zakupu tych pieluszek w skali miesiąca przekracza 200 złotych.

Pieluchy tetrowe dla dzieci są bez wątpienia o wiele tańsze, ponieważ ich koszt używania wynosi niecałe 100 zł w skali miesiąca.

Nie masz zamiaru, żeby intrygujące teksty Cię ominęły? Więc z pewnością wpadnie Ci w oko istotna witryna (https://super-edu.pl/korepetycje/historia/warszawa), na której możesz przejrzeć inne posty.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż ten typ pieluchy może być wielokrotnie wykorzystywany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność. Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To także gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę dziecka. Te pieluszki są znacznie zdrowsze dla niemowlaka, lecz nie dają takiego komfortu jak jednorazówki. Niemowlę w nich czuje wilgoć moczu. Nie musi to być jednak minus, ponieważ niemowlak automatycznie zgłasza zaistniałą sytuację. Natomiast w pieluszkach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pampersie. A to obciążenie może prowadzić do zniekształcenie chodu niemowlaka.