Zrzucajmy kilogramy mądrze

Po raz kolejny przybyła wiosna, a my nie możemy się wcisnąć w zeszłoroczna spódnicę. Ze zgrozą spoglądamy w lustro. Okazuje się, że zbytni sobie dogadzaliśmy zimą i teraz musimy coś uczynić z tą warstwą tłuszczyku, którą zmagazynowaliśmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Zdrowa żywność

Źródło: ekoj.pl
Do głowy od razu przychodzą nam różne błyskawiczne diety, które w krótkim czasie poprawią naszą sylwetkę. Przecież zależy nam na czasie – lato już tuż tuż i trzeba będzie pokazać się pozostałym na plaży.

Bez zwlekania zobacz na stronie podobne posty. Tam także znajdziesz coś ciekawego, gdyż prezentuje ona zbliżoną problematykę.

Ale takie błyskawiczne odchudzanie nie daje jakichkolwiek długotrwałych wyników. Dodatkowo, może zakończyć się ponownym przybraniem na wadze. Aby zgubić niepotrzebne kilogramy i cieszyć się piękną figurą na długo potrzeba na to więcej niż parę dni ostrej diety.

Złotym środkiem będzie odpowiednia dieta, bogata we niezbędne składniki odżywcze oraz codzienne ćwiczenia. Tylko jeżeli te oba czynniki będą się wzajemnie przeplatać, osiągniemy zamierzony cel. Nie chodzi o to, aby przez jakiś czas właściwie się zachowywać, a gdy już zrzucimy wagę, wrócić do złych nawyków. Musimy odmienić nasz sposób życia w zupełności, tylko wtedy przyniesie to skutek.

zupa

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, nie możemy chodzić głodni. Jeżeli doprowadzimy do tego typu sytuacji, zechcemy natychmiast zapełnić żołądek i będziemy wciskać w siebie, byle co. Musimy się również nauczyć robić samemu posiłki. W internecie możemy wyszukać mnóstwo ciekawych przepisów. Postarajmy się, aby nasze potrawy były kolorowe i niebanalne. smaczna zupa soczewicowo-kokosowa na ekoj.pl, czy też zupa z soczewicy to potrawy nie tylko zdrowe, ale i egzotyczne, których zrobienie da nam mnóstwo frajdy. Również swojej rodzinie powinniśmy samodzielnie gotować potrawy. Obiadki dla niemowląt powinny być przyrządzane tylko ze świeżych i sprawdzonych produktów.

Kiedy zmienimy swój sposób bycia, okaże się, że świetnie wpływa to na cały nasz organizm. Możemy zauważyć zależność dieta a włosy. Jeżeli będziemy się właściwie odżywiać, nasze włosy nabiorą blasku i będą mocniejsze. Najlepszą odżywką dla nich będą świeże owoce i warzywa.