Wpływ dobrego jedzenia na nasz organizm. Kilka zbawiennych dla naszego ciała produktów – dowiedz się więcej

Obecnie każdy chce się zdrowo odżywiać i mieć gwarancję, iż produkty, które spożywa są wysokiej jakości. W obecnej erze świadomego odżywiania chcemy też, aby to co dostarczamy organizmowi, nie jedynie zaspokajało zapotrzebowanie ilościowe, ale też zapewniało inne właściwości, przede wszystkim zdrowotne. Punkty ze zdrową żywnością mają naprawdę spory asortyment, warto poznać niektóre z tych zbawiennych produktów.

Jednym z tych artykułów może być ostropest plamisty. Jest to specyfik pochodzenia roślinnego, jaki chroni szczególnie naszą wątrobę. Posiada on działanie antytoksyczne, które pomaga przy leczeniu wątroby na przykład w przypadku zatruć alkoholem. Do tego wspiera szybsze regenerowanie się tego organu. Łagodzi skutki długotrwałego leczenia farmakologicznego, które jak wiemy osłabia naszą wątrobę. Do tego chroni przed rakiem zapobiegając podziałowi komórek nowotworowych. Po ten specyfik sięgają również panie, które walczą z endometriozą. Jeżeli chodzi o sposób stosowania, to ostropest plamisty mielony można dodać chociażby do herbaty, albo przyjąć jako napar. Stosuje się około dwie łyżeczki dziennie, a sama długość kuracji to około miesiąc.

olej

Źródło: ekoj.pl

Znajdując się w jednym z tego typu sklepów ze zdrową żywnością, dobrze jest nabyć zdrowy olej kokosowy zimnotłoczony. Wykazuje on bardzo dobroczynne właściwości. Wspomaga walkę z nadwagą, przyspieszając metabolizm. Doskonale wpływa na układ odpornościowy i nerwowy. Nie wywołuje reakcji alergicznych. Prócz tego zastępuje dużo kosmetyków, jak kremy do twarzy, balsamy do ciała albo maski do włosów, świetnie sprawdzając się jako naturalny zamiennik kosztownych oraz często pełnych chemii specyfików kosmetycznych. Nie ma problemu ze stosowaniem, gdyż jest on dobry w smaku oraz sprawdzi się w kuchni do doprawiania sałatek, do smażenia czy pieczenia.

Kolejnym interesującym produktem będą nasiona chia, czyli szałwii hiszpańskiej. Szybką zyskują na popularności. Nie jest to dziwne, ponieważ są bardzo zdrowe, prawie jak wart wypróbowania ostropest plamisty mielony.

Omawiany temat Cię interesuje? Więc odsyłam tu (https://www.medimix.pl/), gdyż znajdziesz tu ciekawe informacje na omawiane zagadnienie, które godne są uwagi.

Posiadają mnóstwo substancji odżywczych, wpływających korzystnie na ciało i mózg. Co istotne, przy tak dużej ilości dobrych dla zdrowia składników jak między innymi różnego rodzaju witaminy, wapń, magnez czy fosfor, posiadają one małą ilość kalorii. Do tego obniżają ryzyko zachorowania na raka piersi. Za sprawą dużej zawartości kwasów omega-3 poprawiają pamięć oraz koncentrację oraz pomagają w łagodzeniu objawów depresji. Wpływają świetnie na układ sercowo-naczyniowy, jak też mogą zapobiegać cukrzycy typu drugiego. To tylko parę produktów, jednak warto od nich rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem – zatroszcz się o siebie.