Czemu zapachy tak działają na nasze samopoczucie? Na czym polega aromaterapia?

Olejki eteryczne są bardzo często używane w aromaterapii, ale nie tylko. Preparaty z olejkami eterycznymi nie tylko odpowiadają za pielęgnację, ponieważ ich naturalne aromaty bardzo dobrze wpływają na nasze samopoczucie.

zapach jaśminu
Każdy może to docenić, tak więc najkorzystniej zdecydować się na takie olejki w kąpieli lub w trakcie masażu.
aromaterapia

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Aromaterapia (tutaj) to bez wątpienia cudowne, pachnące ziołami oraz kwiatami olejki eteryczne. Obecnie jednak aromaterapię możemy przenieść do swojego mieszkania, ponieważ tego rodzaju cudowne olejki znajdują się w płynach do kąpieli, balsamach do ciała czy żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki najłatwiej pozyskać z różnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (secret-soap) korzeni lub nasion. Każdy z nich charakteryzuje się antyseptycznymi właściwościami, pewnie z nich orzeźwiają, pobudzają do działania, ulepszają nastrój, działają odprężająco.
Jeszcze kolejne z nich są pomocne w zasypianiu, świetnie łagodzą różnorodne bóle, są afrodyzjakami.

Jeśli dowiadujesz się o zawierającej intrygującą Ciebie treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info dotyczące źródeł, z których pobiera ona wiadomości.

Jak wiec widzimy, wybór jest rewelacyjny i właściwie od nas zależy, jaki stan chcemy wywołać. Kąpiel to najbardziej przyjemna forma aromaterapii, jaka ma wpływ na każdy ze zmysłów, ponieważ ciepła woda powoduje, iż aromat jest faktycznie intensywny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dodać sobie energii czy delikatnie rozluźnić ciało. Olejki, jakie dodawane są do preparatów do kąpieli, nie rozpuszczają się w wodzie, tak więc cały czas są na jej powierzchni. Zobacz również .

Olejki są też perfekcyjne do masażu.

Za pomocą olejków eterycznych można połączyć silne strony fizykoterapii z korzyściami, jakie płyną z wdychania i wcierania przez skórę wonnych esencji. Perfekcyjnie rozluźniają mięśnie, ulepsza się również krążenie krwi.