Kulturalne urozmaicenia dla najmłodszych w Warszawie – lista

Świat dorosłych, chociaż pełen czynności za które należy brać odpowiedzialność, może być też ostoją zadumy i relaksu. Miejscami, w których dojrzałe dzieci chcą się odprężać są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wysłać mniejsze dzieci? Może na nową aranżację „Brzydkiego kaczątka”? Widowisko bazuje na przesławnej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego początku przykuwa uwagę pociech. Ukazują się odziani w zabawny sposób artyści, którzy próbują zachowywać się jak najciszej, gdyż nie chcą przeszkadzać bajkopisarzowi w tworzeniu bajki.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzona na oczach dzieciaków baśń ukazuje przejścia tytułowego brzydkiego kaczątka. Wyróżnia się ono aparycją od swych braci i sióstr, z tego powodu jest wzgardzane i traktowane gorzej. Czuje się zbędne i samotne. Twierdzi, że świat kocha tylko pięknych. To nie jest prawda – Taracińska-Badura. Istotne jest posiadanie pięknego serca. Brzydkie kaczątko jest opowieścią, która uczy tej prawdy. Rodzice, którzy przychodzą na to przedstawienie, przyznają, że o tej prawdzie warto sobie systematycznie przypominać. Aktorzy przypominali dzieciakom wartości, którymi powinny się kierować w życiu. Podkreślali, że nie należy naśmiewać się z kaczątka, które jest opuszczone i smutne.Pomimo rozczulającego przesłania wypływającego z historii, utrzymany został zabawny wydźwięk. Z pewnością przyczyniają się do tego artyści, którzy w inscenizacji oprócz własnej gry używają także kukiełek. Lalki przyciągają wzrok przedszkolaków i wywołują na ich buźkach uśmiech oraz wiele innych emocji.

Jeżeli chcesz, żeby tego typu wiadomości zostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę (https://www.super-edu.pl/), do której odnośnik jest tutaj. Są tam bardzo analogiczne informacje.

W zależności od pokazywanych lalek, przedszkolaki śmieją się lub są bardzo zmartwione traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z rodzeństwem wypada kiepsko.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać powinno.Największym walorem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszą w danym momencie najmłodszym. Swój wkład w utrzymanie pozytywnej atmosfery ma też taniec (np. popularna szkoła tańca wrocław) i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem dzieciaków. Wcale nie jest ciężko znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać odpowiednią pozycję. Artyści, grający dla najmłodszej widowni kochają swą pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym dziwnego, że dorośli wolą spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.