W jaki sposób kupować dziecku buty

Pierwsze spacery na własnych nogach to nie byle jaki wyczyn a także zadowolenie. Ażeby nic w nich nie kłopotało, mały człowiek powinien posiadać wygodne obuwie.

buty dziecięce

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej, żeby brzdąc po domu latał w skarpetach z podeszwą antypoślizgową, lecz na spacery będzie już potrzebować odpowiednio dobranych bucików. Rozmiar nóżki berbecia zmienia się w pierwszych latach życia o trzy numery rocznie. Dlatego co 3 miesiące warto zweryfikować, czy półbuty Bartek są jeszcze dobre.
Przed wycieczką do sklepu z małym dzieckiem wielu rodziców ma tremę. Nic zadziwiającego. Bo jak zweryfikować, czy dziecku w wyselekcjonowanych przez rodzicielkę bucikach jest wygodnie? Roczniak czy nawet dwulatek tego nie zdradzi – półbuty bartek. Za to będzie badawczo rozglądać się po butiku, wspinać na półki, rozsypywać dookoła pudła z butami. Stąd na zakupy powinniśmy iść w obstawie. Kiedy ty będziesz wybierać wzór oraz wymiar bucika, druga osoba zajmie się maluchem. W niektórych marketach można poprosić ekspedientów o pomoc w dopasowaniu obuwia. Czasem mają do dyspozycji nie wyłącznie miarki, lecz również specjalne przyrządy elektroniczne szacujące wielkość stópki i wskazujące właściwy rozmiar, a nawet model bucika. Starym przetestowanym sposobem jest oznaczenie długości stopy malucha na patyczku, który później w markecie wkłada się do buta.

Przy doborze bucików dla niedużego piechura powinniśmy kierować się kilkoma istotnymi wskazówkami.

Nie czekaj, tylko jeżeli masz ochotę poznać prezentowany temat, obejrzyj więcej tu (http://www.copyline.pl/kontakt/) a z pewnością uzyskasz świeże wiadomości na ten wątek.

But musi być dopasowany – prawidłowo trzymać stopę, ale nie ograniczać jej ruchów.

Musi być o jeden cm dłuższy aniżeli stópka dziecka, posiadać szerokie noski, elastyczny zapiętek jak też giętką podeszwę – „OBUWIE” Dorota Bauer.