Czym jest terapia małżeńska?

Terapia dla małżeństw sprawdzi się, ponieważ we wszystkich związkach zdarzają się ciężkie momenty, kiedy masz wszystkiego dosyć, myślisz wręcz o rozstaniu. Zanim jednakże podejmiesz podobną decyzję, spróbuj zawalczyć o związek. Czasami dopiero psychoterapeuta może pomóc naprawić relacje pomiędzy małżonkami.

Psychoterapia

Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Kryzys w związku może pojawić się w każdym momencie, obojętnie czy jesteśmy ze sobą 5, czy 27 lat. Jest czymś normalnym. Mogą go spowodować przykładowo: gonitwa za karierą, podział zadań domowych, kierowanie się innymi wzorcami w wychowywaniu pociech, narzucanie własnych racji poprzez jedną ze stron czy też „wyfrunięcie” pociech z rodzinnego gniazda. Zdarza się, iż przyczyny tkwią głębiej – jedna albo dwie jednostki wnoszą do związku „zaplecze problematyczne” dajmy na to powiązane z dojrzewaniem w rodzinie przemocowej bądź alkoholowej. Taki balast emocjonalny rzutuje na stosunki między małżonkami i może pogłębiać kryzys – więcej tutaj.

Ogromnie często trudności w związku potęguje zakłócona komunikacja. Trudno nam otwarcie porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i uczuciach, nie słuchamy jeden drugiego. Nie potrafimy także zaaprobować tego, że każdy z nas jest różny oraz uparcie próbujemy dostosować partnera do siebie. Lecz im dłużej każdy „ciągnie w swoją stronę”, tym trudniej wypracować consensus. Zaczynamy się od siebie oddalać bądź walczymy o każdy drobiazg, czując coraz większą złość, żal, frustrację. Nie ma już miejsca na troskę, pomoc, szacunek dla wymogów drugiej osoby, za to rosną animozje a także poczucie odrzucenia.

Para

Autor: abcslubu.pl / Magia Kadru
Źródło: abcslubu.pl / Magia Kadru
Jeżeli po paru próbach ugaszenia kryzysu nie udaje się nam dojść do porozumienia, najlepiej wybrać się do psychologa.

Sprawdź także inny zbiór treści poruszających omawiany temat – nie obawiaj się – wejście za darmo (www.medimix.pl/sterylizacja-medyczna), więc wejdź na ten odnośnik!

Najlepiej gdy będzie to terapia dla par. Terapia pozwala przebudować związek, uzdrowić stosunki pomiędzy małżonkami.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę poradnia laktacyjna wrocław naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne stawki, zatem nie będziesz żałować!

Przynosi korzyści tak osobiste – pozwala poznać siebie, swe oczekiwania, zmierzania, oczekiwania wobec partnera – jak i dla pary – koryguje charakter komunikacji, pomaga wyjaśnić nieporozumienia, odnaleźć kompromis.

Jeśli zdecydujesz się na taką terapię a nie znasz żadnego terapeuty wbij w przeglądarkę wyrażenie: psychoterapeuta Kraków – Psychoterapia Horyzonty, ażeby sprawdzić propozycje z tego właśnie miasta.