W jaki sposób bawić się z pociechą

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy dzieci stawiania literek, czytania, liczyć, poruszać się w świecie.

Robimy to na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej znanych jest interesowanie pociechy edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są ostatnimi czasy chętnie kupowane? Tak naprawdę parę, niektóre z nich z pewnością pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

zabawki edukacyjne dla dzieci

Autor: Sakena
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw lalki szmaciane. Wielu z nas je pamięta.

Jeśli po przeczytaniu obecnego tu postu w dalszym ciągu masz jakieś wątpliwości, to sprawdź dodatkowo to ważne źródło (https://centrumpomyslow.pl/) – są w tamtym miejscu analogiczne informacje.

Tego typu lalki są o wiele lepsze niż takie robione z plastiku czy sztucznych materiałów głównie z tego powodu, że nie są twarde i nawet małe dziecko nie wyrządzi sobie nimi krzywdy. Kolejny plus – można używać ich do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku żeby opowiedziało historyjkę o tej lalce. Lalka może być kimkolwiek – księżniczką, nauczycielką, lekarką. Jeżeli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o postaci opowie nam dziecko.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to różnego rodzaju gry memory, czyli gry pamięciowe. Zazwyczaj to komplet kartoników z obrazkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra ćwiczy zapamiętywanie w którym miejscu położony jest kartonik z którym rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To również wspaniały pomysł na rodzinne spędzenie kilku godzin, na przykład gdy pada deszcz (link do artykułu o grach logicznych).

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki magnetyczne. Budowle z nich zbudowane trudniej zburzyć, niż takie ze standardowych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy. Dziecko może tworzyć z nich wysokie konstrukcje. Najczęściej do zestawu klocków dołożony jest obrazek przedstawiający to, co da się z nich skonstruować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla małych dzieci, po małe dla już podrośniętych – sześcio-, siedmioletnich.

Także dla starszych dzieci przeznaczone są zabawki edukacyjne.

Zapewne przyda Ci się sprawdź stronę ze szczegółami, które dotyczą opracowanego tu wątku. Nie czekaj więc i wejdź w podany niżej link.

Wspomagają rozwój widzenia przestrzennego, ale też kształcą takie umiejętności choćby ocenę odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, by poradzić sobie z obsługą pilota (interesujący wpis).

Jeśli odpowiednio zainteresujemy malucha i będziemy przeznaczać czas na zabawę z nim, tak na dobrą sprawę każda zabawka może być edukacyjna. Nawet prosty kijek może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależy wyłącznie od naszej inwencji.