Komputer ma służyć ludziom, a nie dominować nad nim.

Uzależnienie to stan psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a środkiem, objawiający się przymusowym używaniem Internetu stale lub okresowo, by doświadczyć jego działania lub uchronić się nieprzyjemnego czucia który jest wynikiem odstawienia.

Oznaki uzależnienia od Internetu: gdy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doświadczamy uczucia jakbyśmy byli wciągnięci przez komputer, myślimy o nim przez cały czas, również kiedy go nie używamy. Żeby mieć przyjemność, czujemy potrzebę korzystania z Internetu coraz dłużej. Odczuwamy niemożność sprawdzania czasu używania Internetu.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy usiłujemy zmniejszyć korzystanie z komputera albo w ogóle z niego zrezygnować, czujemy lęk i nerwowość. Używamy Internetu by uwolnić się od komplikacji albo kiedy dokucza nam poczucie bezradności, winy, lęku albo smutku. Okłamujemy członków rodziny, aby zatuszować swoje zwiększające się zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szkodę lub ryzykujemy utratę znaczącego związku, zatrudnienia, możliwości nauki lub karierę z powodu Internetu.

W takich warunkach pomocny jest dobry psycholog, który na pewno wesprze w bój z tym dylematem. Dzięki wdrożeniu specjalistycznej kuracji możliwe jest zniknięcie tego typu przypadłości.

Dziecko przy komputerze

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Objawy uzależnienia od Internetu u dzieci są tożsame. Nastolatek zamiast się uczyć udaje, że się uczy, kiedy tymczasem dzień i noc siedzi przed laptopem (kliknij i zobacz). W czasie gry wchodzi w położenie podobne do amoku. Usiłowania ograniczenia czasu spożytkowanego przy tablecie napotykają na silny sprzeciw, nawet agresję.

Niechętnie widuje się ze znajomymi, nie posiada przyjaciół, woli granie w sieci aniżeli zabawy na świeżym powietrzu. Nie potrafi się relaksować. Nie wzrusza się.odnośnik usg ortopedyczne kraków usg ortopedyczne krakówSzkodliwe przyzwyczajenie nastolatka od surfowania po necie, należy rozpoznawać nie tyle jako przypadłość na którą cierpi, lecz jako objaw zmartwień młodego człowieka i jego bliskich.

Po przeczytaniu tego wątku, wejdź na odmienny pełen tekst, który posiada również ciekawe wiadomości – zobaczysz, że pochłonie Cię kompletnie.

W takiej sytuacji może pomóc leczenie i rozmowa ze specjalistą od uzależnień.