Fajniejszy jest urlop w Karkonoszach czy nad polskim morzem?

Co roku w wielu domach powtarza się taka sama scena. Co zaplanować, gdzie spędzić wakacje. Wakacje w górach czy urlop nad morzem. Obie formy spędzania wakacji mają oczywiście plusy i minusy. Obie dostarczają ogromu wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Zarówno wakacje w górach jak też wakacje nad morzem dają możliwość zobaczenia nowych zakątków, przeżycia niezwykłych przygód oraz zebrania energii na następny rok.

Noclegi w górach wydają się być tańsze, jednak także na północy Polski skutecznie da się wyszukać pokoje w dobrych cenach. Wakacje w górach dają możliwość spędzenia bardziej aktywnego wypoczynku niż pobyt w miejscowościach nadmorskich.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź szybko ten świetny link – znajdziesz tam mnóstwo ciekawych informacji.

Oprócz wycieczek pieszych, można pojechać na trasę na porządnym górskim rowerku. Dla chętnych do oglądania pejzażu gór warto poszukać wyciągów krzesełkowych, które zawiozą na szczyt najbliższej góry i skąd można zrobić spokojny spacer w dół. Rano niebiański wschód słońca i skąpana w pierwszych promieniach panorama gór, wieczorem kładący się smugą na zboczach zachód słońca. Przez dzień można wybierać między lenistwem na kwiecistej łące, lub aktywnym poznawaniem okolic.

przejażdżka po górach

Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com

Na wakacje w górach należy zabrać ze sobą solidne obuwie, akcesoria sportowe, lornetkę oraz koniecznie aparat fotograficzny.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie warty zainteresowania, to kliknij ten link. Znajdujące się tam treści też Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje.

Noclegi w górach (nieznane szlaki), tym bardziej w górnych partiach, bywają bardzo zimne, więc oprócz letnich ubrań należy mieć ze sobą koniecznie ciepłe spodnie, bluzkę oraz skarpety. Nie wiadomo, czy nie przydadzą się w czasie zimnej nocy. Większość miejscowości namawia do zwiedzania okolic oraz korzystania z miejscowych atrakcji. Można poszukać ciekawych obiektów budowlanych, skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych albo programów leczniczych w uzdrowiskach. Wiele miejscowości ma swoje budynki sportowe, na przykład baseny ze zjeżdżalniami, hale sportowe czy tory saneczkowe letnie. Dla fanów solidnych wrażeń na pewno znajdzie się górski strumień z energetyzująco zimną wodą oraz podmywającym nogi wartkim nurtem. Po takiej porcji wrażeń zostaje już tylko poszukać dobrej jadłodajni z lokalnym jadłem i pokrzepiającym trunkiem.