Jak spowodować, żeby dzień pierwszej Komunii Świętej był ważnym dniem w życiu dziewczynki? Jak rozwiązać nieustające kłopoty z wyborem sukienek komunijnych?

Nie da się ukryć, że niemalże dla każdego dziecka wychowanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej zdecydowanie jest jednym z ważniejszych dniu w całym życiu. Jeśli Twoje dziecko teraz przygotowuje się do pierwszej Komunii, wówczas niewątpliwie również to przeżywasz. Tymczasem trzeba sobie uzmysłowić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko wielkie wydarzenie w życiu tego małego człowieka, ale również gorączkowe przygotowania na parę miesięcy wcześniej. Jednym z najbardziej elektryzujących pytań jest najczęściej zdecydowanie to, w jakich sukienkach wystąpią dziewczyny.

wejdź

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopcami nie ma praktycznie żadnego kłopotu, bo zazwyczaj są ubraniu po prostu w czarne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzić naprawdę ogromne emocje – nie tylko wśród dziewczynek, ale również wśród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się zaprzeczyć, że praktycznie każda dziewczynka chciałaby być w tym dniu najpiękniejszą, a dodatkowo mieć fajniejszą sukienkę niż inne koleżanki. Jak zapobiec takiej rywalizacji? Wszak dzień pierwszej Komunii powinien być przede wszystkim przeżyciem duchowym, a nie rewią mody. Sposobów na to jest parę, a my postaramy się pokazać najbardziej popularne z nich.

Szczególnie popularnym sposobem za zapobieganie kłótniom pomiędzy dziewczynkami jest na pewno wypadek, kiedy wszystkie dziewczynki mają identyczne suknie komunijne . Zazwyczaj wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z kapłanem. Takie rozwiązanie niewątpliwie spowoduje, że dziewczynki nie będą się spierać – każda z nich będzie wyglądała identycznie, dzięki czemu nie będą kłócić się o to która z nich ma ładniejszą suknię.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma dodatkowo jeszcze jedną dużą zaletę – najczęściej w takich wypadkach suknie komunijne szyje się w tej samej pracowni, co pozwala na negocjowanie naprawdę wielkich rabatów. Dzięki temu każdy z rodziców zapłaci za suknię komunijną o wiele mniej niż początkowo zakładał. Dodatkowo takie suknie krojone są na miarę, co daje pewność, że każda dziewczynka będzie wyglądała jak anioł. Jeżeli wszystkie dziewczynki wyglądają tak samo, bardzo elegancko wygląda to również na zdjęciach pamiątkowych.