Domowe zabiegi oczyszczające skórę przed sezonem wiosenno-letnim dla każdego typu cery. Zalecenia dyplomowanej kosmetyczki.

Kiedy zbliża się sezon wiosenno-letni i robi się jest na tyle ciepło, że można odsłonić więcej ciała, duża liczba pań wpada w małą panikę. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona minusowymi temperaturami i powietrzem wysuszonym ogrzewaniem.

Trudno o uniwersalne sposoby na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, ale zawodowa kosmetolog doradzi nam, które produkty będą konieczne i jakie kroki trzeba wykonać, aby oczyszczanie zakończyć sukcesem. Treściwe i efektywne maski, peelingi i toniki możemy przygotować samemu w domu. Przy odrobinie dobrych chęci skuteczne oczyszczanie skóry na stałe zagości w naszej pielęgnacji i upalne lato nie nadejdzie niespodziewanie – najlepsze oczyszczanie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sesje oczyszczające skórę Palomar, wykonane przez kosmetologa w salonie kosmetycznym, przynoszą wrażenie świeżości i nowości, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przeprowadzić część z nich w domowym zaciszu.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie frapujący, to bez wahania kliknij tu i zobacz tamto opracowanie – w tamtym miejscu również zobaczysz wiele ciekawych informacji.

Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu. Ciało możemy potraktować peelingiem kawowym albo cynamonowym, a panie o skórze wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te można bez problemu przyrządzić w domu, a jako oleju podstawowego użyć oleju dopasowanego do wymagań naszej skóry. Na twarz trzeba nałożyć peeling drobnoziarnisty – ten z miodu i cynamonu będzie wręcz idealny dla wszystkich cer wyłączając suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane czy też otręby połączone z jogurtem i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – zawierające witaminy A i E mogą być składnikiem peelingu albo mogą być nałożone na twarz wraz z kremem po mocnym oczyszczaniu.

Ważne, by zawartość kapsułki nałożyć jako 1 kosmetyk albo jako produkt ostatni, ponieważ jeżeli zaaplikujemy olejek z kapsułki, a potem krem, skóra nie wchłonie cennych składników kremu zaaplikowanych na olejek.

Czy musisz odnaleźć podobny post? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na ofertę (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-katowice), która niewątpliwe też przykuje Twoją uwagę.

Po wykonaniu peelingu twarzy dobrze jest użyć toniku, który zamknie pory skóry, złagodzi zaczerwienienia i przygotuje skórę na aplikację odżywczego kosmetyku, natomiast peeling całego ciała dobrze jest zakończyć chłodnym prysznicem, jaki będzie miał podobne działanie.

Bywa, że to, co proponuje nam domowa kosmetyczka to zdecydowanie za mało. Wówczas najlepiej iść do zaufanego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej skóry z kosmetologiem, a później umówić się na kilka zabiegów Palomar (śledź aktualności) domykających naczynka lub dotleniających skórę po zimie.