Leczenie dzieci z autyzmem z wykorzystaniem gier

W czasach licealnych zajmowałam się osobami z zakłóceniami w kontaktach interpersonalnych, z upośledzeniem umysłowym. Między sobą mówiliśmy o nich „dzieci”, lecz nie było to całkiem precyzyjne określenie. Trudno bowiem powiedzieć o dziecku mając przed sobą 2 metrowego draba. Choć może być to dyskusyjne w pierwszym momencie, wystarcza jednak chwila aby zobaczyć różnicę i aby nadmienione określenie chociaż troszkę nabrało sensu także dla osoby z zewnątrz.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl
Częstokroć spotykanym schorzeniem wśród naszych niepełnosprawnych był autyzm ale zdarzali się wśród nich również uczestnicy u których wykryto tak zwany zespół Aspergera. Ta choroba uznana jest za łagodniejszą formę autyzmu głębokiego (zobacz – oliwka.edu.pl/. Oba schorzenia aktualnie uznawane są za niewyleczalne, co nie znaczy, iż nie da się kompletnie nic zrobić. Ogromnie istotna jest jak najwcześniejsza diagnoza, dlatego że im wcześniej będzie można wdrożyć leczenie, tym bardziej widoczne będą efekty. Jak dotąd nie są znane powody owych schorzeń, stąd wypływają problemy w ich rozpoznawaniu. Terapia przebiega dwutorowo: poprzez leczenie farmakologiczne jak też rehabilitację behawioralną, ewentualnie inne sposoby psychoterapii. W postępowaniach mających na celu uspołecznianie niepełnosprawnych którzy mają zdiagnozowany zespół Aspergera przydają się gry dla dzieci autystycznych. Oczywiście ostateczną decyzję dotyczącą metod rehabilitacji podejmuje doktor prowadzący wraz z współpracującym psychiatrą. Ogólnie rzecz biorąc we wspomnianych zaburzeniach ogromnie ważne jest ćwiczenie umiejętności komunikowania się z innymi osobami. Jest to zdecydowanie łatwiejsze jeśli rehabilitujemy dziecko(polecamy nauka szybkiego czytania online) chore na zespół Aspergera niż dziecko z autyzmem.

Zaciekawiony? To dla nas fantastyczna wiadomość. Zatem kliknij tu składany kojec dla dziecka i czytaj nawet bez końca kolejne fachowe wątki.

Gry dla dzieci autystycznych polegają dokładnie na stymulowaniu umiejętności społecznych. Nastawione są przykładowo na ćwiczeniu wyrażania uczuć i ich rozróżnianiu u innych jednostek, a również na nauce odpowiedniego reagowania na postępowania innych ludzi. Chory na zespół Aspergera wprawdzie ma trudności z adekwatnym postępowaniem do konkretnej sytuacji, jednakże przez wspomniane dobre gry dla dzieci autystycznych może sobie wykształcić właściwe scenariusze (oliwka.edu.pl/16-mowa) postępowania w konkretnych wypadkach. Dzięki takim grom chory poprawia wygodę swego życia i relacje ze społeczeństwem.