Rozszerzanie diety maluszka, czyli o czym warto pamiętać

Każda mama pragnie dla własnegodzieciaka jak najlepiej. Dlatego też od dnia narodzin chce zadbać, aby dziecku niczego nie zabrakło. Troska na dużym poziomie to tak naprawdę nie tylko ubranka z delikatnych tkanin i dopasowane do wieku zabawki, ale tak naprawdę prawidłowo skomponowana dieta, która będzie zmieniana wraz z tym, jak dziecko rośnie. Dobrym miejscem do odszukiwanie wiadomości o żywieniu dziecka jest blog o macierzyństwie.

pijące dziecko

Źródło: ekoj.pl
Dobrze pisany blog o macierzyństwie dostarczy szeregu informacji dotyczących rozszerzania diety maluszka- blog dla świeżo upieczonych mam. Tuż po urodzeniu się maluszek żywi się tak naprawdę mlekiem mamy. Niektóre mamy posiadają dość mało pokarmu, aby dziecko mogło odpowiednio przybierać na wadze. W ich sytuacji konieczne okazuje się zdecydowanie się na sztuczne mleko. Około czwartego miesiąca życia dziecka zbliża się tak naprawdę pora na rozszerzanie diety maluszka.

Na samym początku do diety włącza się rozmaite kaszki, które wystarczy zalać wodą. Są one lekkostrawne i duża cześć dzieci toleruje je naprawdę bardzo dobrze. Drugim produktem, który możemy wprowadzić do diety dziecka bez potężniejszych obaw jest marchewka. Aby jednak maluszek mógł ją zjeść, powinna ona być dobrze przygotowana. Trzeba ją więc zetrzeć. Wiele mam nastawia się na kupienie przygotowanej marchewki zamkniętej w komfortowym słoiczku. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy z maluchem gdzieś jedziemy w gości. Po marchewce przychodzi pora na jabłuszko, które również powinniśmy zetrzeć.

dzieci

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując warzywa i owoce dla dziecka, należy pamiętać o tym, by stawiać na te z naprawdę sprawdzonych miejsc.

Frapuje Cię kwestia omawiana w tym artykule? Przeczytaj poza tym również inne podobne posty – zwyczajnie wejdź na stronę (http://www.sklep.kunszt.pl/lozka-industrialne-loftowe-c-1_22.html).

Są one pozbawione szkodliwych nawozów oraz oprysków, które u dziecka mogłyby wywołać kłopoty z układem pokarmowym lub silną reakcję uczuleniową.

Rozszerzanie diety malucha to konieczność szczegółowego obserwowania, czy po zjedzeniu określonego produktu u malucha nie pojawia się alergia- rozszerzanie diety malucha. Do silnych alergenów można zaliczyć między innymi owoce cytrusowe oraz truskawki. To właśnie dlatego włącza się je do diety maluszka niezwykle późno. Uważać powinniśmy też na orzechy. W ostatnim czasie coraz większa liczba dzieci uczulonych jest także na gluten, co skutkuje koniecznością stosowania odpowiedniej diety.