Jakiego typu nawilżacz pokoju kupić?

Obniżona wilgotność w mieszkaniu może być spowodowana różnorodnymi elementami, na przykład przez sezon grzewczy oraz skwary. Mamy w takim przypadku do czynienia z suchym powietrzem, które niszczy nasze włosy, skóra staje się sucha, i także zdołamy nabawić się problemów z zatokami i koncentracją. Dla pociech jest to specjalnie ważkie, bo każdy wie jak istotne jest ich harmonijne działanie i rozwijanie się.

Pingwin

Autor: Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Zwilżanie powietrza jest niezbędnością zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy ogrzewanie sprawia, iż powietrze w pomieszczeniu staje się niebywale suche. Niektórzy natychmiast zauważają odmianę (pojawią się kłopoty z oddychaniem, brakiem koncentracji), inne osoby – dopiero po pewnym czasie (włosy stają się suche, ukazują się kłopoty z cerą). Dla zainteresowanych: airnaturel.pl/produkty/nawilzacze-powietrza/ultradzwiekowy-nawilzacz-powietrza-gota/.

Niestety, ogrzewanie nie jest bierne dla zdrowia. Nawilżacze powietrza do pokoju dziecka występują w kilku klasach. Te schematyczne, jak nawilżacze na kaloryfer, są nieelektryczne. Są to ceramiczne lub pojemniki ze stali, żar z grzejnika powoduje, że woda umieszczona w nich paruje, a dzięki temu – mile zwilża powietrze. Są tanie, nie zużywają prądu, nie zajmują dużo miejsca, aczkolwiek mają niewielką wydajność i zawężoną przestrzeń funkcjonowania. Kolejnym modelem są nawilżacze parowe – wytwarzające czułą mgiełkę.

Zaciekawił Cię ten komentarz z strony (https://zabawekczas.pl/produkty/kolejki-i-tory,2,1649)? Jeśli go nie popierasz, to zachęcamy do sprzeciwu. Każda dyskusja będzie mile widziana.

Zobacz: powietrza do pokoju dziecka.

Ich procedura działania jest banalna i przypomina zasadę funkcjonowania nawilżaczy szablonowych. Woda znajdująca się w zbiorniku jest podgrzewana. Mgiełka jest wydzielana przez narzędzie do pokoju. Para jest sterylna, nie do zauważenia tudzież łagodnie podwyższa temperaturę w mieszkaniu. Tego rodzaju nawilżacze do pokoju dziecka sprawdzą się idealnie, dlatego że usuwają bakterie i zarazki. Ich minusem jest tymczasem eksploatowanie gigantycznej dawki energii elektrycznej.

Nowością na rynku są nawilżacze ewaporacyjne, jakie generują chłodną mgiełkę. Zamiast podgrzewacza są wyekwipowane w bębenek lub wkład z filtrem. Ich walorem jest niskie zużytkowanie prądu, jednak hałaśliwie pracują, co może być męczące. W zależności od rodzaju urządzenia, na które się zdecydujemy, nawilżacze powietrza do pokoju dziecka kosztują w granicach od 50 do niekiedy kilu tysięcy złotych. Wybór jest ogromny, na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

nawilżacz

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Biorąc pod atencję plusy, jakie pociąga za sobą używanie nawilżaczy powietrza, warto zdecydować się na zamontowanie tego typu sprzętu u siebie w miejscu zamieszkania. O wigor dziecka należy dbać ze szczególną dbałością, w związku z tym do pokoju dziecięcego należy kupić nawilżacz wytwarzający sterylną parę. Ulepszy to kondycję skóry, włosów i ułatwi koncentrację, więc zyski prześcigają wartość urządzenia.