Selekcjonujemy meble do pomieszczenia potomka. Jakie meble pasują do pokoju chłopca, a które do pokoju dziewczynki?

Urządzając pokój malucha musisz wybrać między meblami stereotypowymi i tzw. kombajnami, to znaczy meblami, jakie służą za jednym zamachem do drzemania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie będą tendencje w projektowaniu sprzętów do pokoju dziecięcego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilkunastu lat doskonalone są konstrukcje “kombajnów”, czyli scalanie w jednym, powiększonym meblu funkcji drzemania, pracy i magazynowania rzeczy. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu resztka pokoju dziecięcego pozostaje wolną przestrzenią do gry. W meblach tych przeważnie połączone jest jasne drzewo z kolorowym laminatem tudzież akcentami z satynowanego aluminium. Tego typu zestawy mebli dla dzieci są wielce funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – decyduje się na produkcję takich artykułów.

Jeśli przedstawiana w tym serwisie problematyka jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto sprawdź też pozostałe warte zapoznania się (https://raksa.com.pl/category/pokrowce-baldachimy-tanexy-i-napy) artykuły!

Cieszą się one wybitnie dużą wziętością. W kategorii mebli rutynowych stylizacja umeblowania pokoi dla dzieci selekcjonowana jest w zależności od płci malucha. Kiedy chodzi o meble do pokoju dziewczynki, bez wątpliwości fabrykanci stawiają na trywialnie kobiece akcenty: misie, lalki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Styl romantyczny mają sypialnie dla dziewcząt i pokoje dla niemowląt, ekwipowane meblami w stylu prostym, biedermaier czy też eklektycznym. Pokoje dla chłopców nawiązują estetyką do wnętrz kolonialnych z dodatkami safari (mocne drewno, juchtowa skóra, srogie płótno) lub elementami żeglarskimi (oferta). Każdego gatunku mahoniowe umeblowanie z połyskującymi mosiężnymi okuciami, motyw “róży wiatrów”, tapicerka kratkowana bądź pasy ciemnoniebiesko-białe tudzież czerwono-białe cieszą się obfitą popularnością. Wszystkie meble dla dzieci mają w sobie urok i przykuwają uwagę nawet ludzi dorosłych. Dobrze jest więc zastanowić się przed wyborem takiego sprzętu, bowiem posłuży on pewnie przez dłuższy czas.

Umeblowanie domu lub mieszkania powinno być użyteczne i bezpieczne w użytkowaniu: sprawne, bez zarzutu wykonane z przyjaznych półproduktów. Sporządzane obecnie meble dla dzieci (więcej szczegółów) naturalnie takie są – perfekcyjnie pożytkują każdy metr absorbowanego miejsca.