Na co zwracać uwagę w czasie wybierania lokalu na swoje wesele.

Wesele zawsze będzie się wiązać z ogromną ilością przygotowań. Oczywiście są pary, którym wszystko będą załatwiać rodziny, albo takie, które zlecają sprawy organizacyjne jakiejś specjalistycznej firmie i wieloma sprawami nie będą się przejmować. Jednak zdecydowana większość młodych par samodzielnie będzie musiała wszystkim się zająć, a jest się czym zajmować. Trzeba zamówić kapelę weselną, dobrego fotografa, znaleźć suknię ślubną i garnitur.

idź na stronę

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com
No i najbardziej istotne, to znaczy rezerwacja sali weselnej, na której będzie zorganizowana zabawa. Jeżeli dane miejsce jest popularne, to czasami rezerwacji należy dokonywać znacznie wcześnie, przykładowo niektóre sale weselne w Warszawie są tak obłożone, że mają zaplanowane wesela nawet dwa lata wprzód. Jest to spory kawałek czasu i czasami okazuje się, że w czasie oczekiwania nastąpi rozstanie pady i będzie wolne miejsce. Tego typu ogłoszenia niekiedy się pojawiają i jeśli komuś będzie bardzo zależało na konkretnym miejscu, a zechciałby przyspieszyć datę ślubu, to może z takiej możliwości skorzystać

Wybierając weselną salę trzeba dopasować jej pojemność do ilości zaproszonych weselników. O takim przypadku, że braknie miejsc chyba nie trzeba nawet wspominać, ale jeżeli lokal będzie za duży, to również nie jest dobre, bo uczestnicy przyjęcia mogą się zwyczajnie rozejść i

sala weselna

Autor: Chauchi – It’s My Life
Źródło: http://www.flickr.com

ciężko będzie skupić ich na zabawie. Koniecznie należy sprawdzić, jak przyjęcie jest obsługiwane no i jaka jest jakość jedzenia. Takie sprawy dobrze sprawdzić jeszcze przed decyzją o wyborze dobrej sali.

Jedzenie powinno być nie tylko smaczne, ale również ładnie podawane.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, kliknij ten link – to bez dwóch zdań świetne opracowanie (http://www.noor.pl/) tej sprawy. Koniecznie to przeczytaj!

Przeważnie sale weselne w woj. wielkopolskim wykazują się elastycznością, jeśli będzie chodzić o menu, i raczej nie będzie problemów ze skomponowaniem swoich potraw – więcej informacji. Zanim się zapłaci zaliczkę za salę to warto porozmawiać z kimś, kto niedawno miał okazję uczestniczyć w przyjęciu organizowanym w danym miejscu. Tego typu opinie niezależnych osób są o tyle ważne, że często zwróci uwagę na pewien drobiazgi, które akurat dla narzeczonych mogą mieć większe znaczenie.