Zabawki dostosowane do wieku dziecka

W dzisiejszych czasach panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej wypełniony czas dziecka, tym większe ma ono szanse na powodzenie w dalszym życiu. Starajmy się jednak zachować rozwagę. Dobrze jest przeznaczyć dziecku czas na spontaniczną zabawę, która pomoże mu przenieść się w świat własnych fantazji. Dla niemowląt idealne okażą się maty i książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie skupią uwagę małego odkrywcę na długi czas.

konsola

Autor: mac morrison
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy maluszek podrasta, pojawiają się pierwsze klocki. Niezmiennie wielkim powodzeniem cieszą się klocki Lego i Playmobil – znane i kojarzone przez wszystkich marki.

Klocki Lego Duplo skierowane są dla dzieci pomiędzy pierwszym, a czwartym rokiem życia. Jest to seria poświęcona maluchom właśnie zaczynającym swoją kreatywną przygodę z klockami, w związku z czym wszystkie zestawy składają się z dużych, kolorowych klocków, które pozwalają w prosty sposób kreować dziecięcy świat Lego – kolorowe klocki edukacyjne.

Playmobil to firma z prawie 40 letnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil rozwija wyobraźnię przestrzenną i może być niezwykle wciągająca. Takie kreatywne zabawki pomagają naszym maluchom w poznawaniu barw i rozwijaniu zdolności manualnych.

Kiedy nasze dzieci wyrosną już z nieskomplikowanych zabawek interaktywnych czy pierwszych laptopów edukacyjnych, coraz odważniej sięgają po bardziej rozwiniętą elektronikę.

Zobacz ten użyteczny wpis (http://certificator.eu/pl/certification/certificates/) – opisuje on podobną tematykę i na pewno także Cię zaabsorbuje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Dlatego też zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np. konsole – konsole. Konsola do gier to rozrywka

konsola

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych.

Nie możesz doczekać się kolejnych wpisów? Stworzyliśmy dla Ciebie hiperłącze do wpisu, które da Ci szansę, by zaznajomić się z dużą porcją świeżych informacji.

Wszystkie konsole obsługują imponującą ilość tytułów, w które można grać nie tylko za pomocą tradycyjnego pada, lecz też wykrywających ruch kontrolerów. Będąc w posiadaniu gier motoryzacyjnych, możemy zaopatrzyć się w gadżety dodatkowe, na przykład kierownicę czy pedały.

Czy czas spędzony przy konsoli należy traktować jedynie jako beztroską odskocznię? Czy gry to tylko i wyłącznie bezwiedne siedzenie przed telewizorem z padem w dłoni? Nie. Gry wyrabiają zmysł obserwacji i szybkość działania, wyobraźnię przestrzenną. Trenują logiczne myślenie, kojarzenie faktów, umożliwiają aktywne rozładowanie emocji. Po prostu, uczą poprzez zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*