Meble na wagę pozytywnego rozwoju dziecka, czyli jak ważne jest odpowiednie dobieranie szafek w przedszkolach

Przedszkola mają obowiązek zapewnienia kilkuletnim dzieciakom właściwe warunki do rozwoju. To w tym miejscu małe dzieci rozpoczną pierwsze przygody ze sztuką, aktywnością fizyczną, nawiązują koleżeńskie kontakty. W pomieszczeniach przedszkolnych nieocenioną rolę odgrywają meble przedszkolne.

Pokój dziecięcy

Autor: BAGGI Design
Źródło: BAGGI Design
Jest to taki etap dorastania w którym nie liczy się wyłącznie pełna atrakcji zabawa, w której stoliki i krzesła dla dzieci wykorzystywane są wyłącznie dla układanek, gier planszowych. Ważna jest przestrzeń edukacyjna, a taki właśnie użytek powinny również spełniać mebelki bogate w półki dla dzieci (więcej na stronie). To tutaj młodzi mają swoje regały na książeczki. Ten nawyk przyswajają już na wejściu do budynku, gdy zmieniają obuwie w szatniach. Wcześniej nie znały czegoś takiego jak odpowiedzialność za chowanie własnych ubrań, będąc pod parasolem ochronnym rodziców.

Szatnie przedszkolne wymagają od dzieci wyuczenia ważnego nawyku. Poza chowaniem rzeczy do szafek, dzieciaki uczą się zasad, które na kolejnych etapach będą przestrzegać – „do sal wchodzi się dopiero po przebraniu, zdjęciu butów i włożeniu kapci”. Stoliki i krzesła krzesła biurowe wrocław dla dzieci (wejdź tu) to także miejsca do zintegrowania się młodych. To tutaj młodzi rozpoczynają przygodę z wstępną edukacją.

Nie jest to rzecz jasna angażowanie z czytaniem bez przerwy na poziomie szkoły, (wprawdzie na tym etapie zdarzają się narastać różnice programowe między dziećmi) niemniej jednak już „zerówkowicze” spędzają na intelektualnych zajęciach dużo więcej czasu niż młodsze maluchy. Warto pamiętać, iż ten etap wzrostu dziecka ciągle oznaczony jest zwiększoną percepcją świata zewnętrznego. Młodzi uczą się działać w pierwszej wspólnocie niebędącej rodziną nie zastanawiając się czy szatnie przedszkolne (więcej na stronie) i meble są poprawnie zaprojektowane dla ich potrzeb.

Pokój dla dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęte myśleniem i zabawą dzieci nie mają głowy na myślenie o tym jaki komfort mają w przedszkolu. Te sprawy leżą w gestii zarządców przeszkól, którzy powinni zapewnić młodym jak najlepsze meble i warunki, które wesprą w lepszym kształtowaniu wartości małych ludzi. Jeśli chcemy zagwarantować naszym ulubieńcom warunki, które przyczynią się do lepszego rozwoju osobistego, warto zacząć już od przedszkola, by na buziach młodych panował szeroki i autentyczny uśmiech, a rozczarowania było jak najmniej.