Na czym polega fenomen gier online?

W świecie gier komputerowych coraz więcej graczy przenosi się do świata online. Dają one graczom dwie możliwości wejścia w świat wirtualny – przez serwis z grą albo też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów gwarantuje graczom więcej wyborów, wirtualnych „fajerwerków”, a tym samym ulubionej przygody z grą.

Sukces jakim cieszą się gry na przeglądarkę to przede wszystkim zasługa powszechnego dostępu.

Jeżeli zamieszczona tutaj interpretacja Cię przekonuje, to przeczytaj dodatkowo inne wypowiedzi na nasz temat (https://www.viva-system.pl/oferta/pokazy-konfetti-2.html), który był omówiony w tym miejscu.

By móc w nie zagrać nie potrzeba żadnych środków finansowych ani licencji, wystarczy iż dokonamy szybkiej rejestracji na serwisie i gotowe. Zostaje już tylko wdrożenie się w wirtualny świat, przechodzenie następnych poziomów czy zdobywanie doświadczenia. To zaś zależy wyłącznie od czasu, który poświęcimy naszej wirtualnej przygodzie.

Gry przeglądarkowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjność gier na przeglądarkę wynika też z faktu, że na platformach mogą mierzyć się zarówno koledzy jak i gracze z całego świata. Nie wypada marudzić i narzekać – gdy ktoś ze znajomych nie może, zapewne znajdzie się w tym samym czasie i zakątku sieci inna osoba, którą zidentyfikujemy po nicku. Sam nick to nic innego nazwa gracza, zwykle odsyłająca do kluczowych statystyk w światku gry – odwiedź stronę możliwości podglądnięcia konkurenta w mgnieniu oka sprawdzimy jaki poziom prezentuje. W przypadku gier nastawionych na konfrontację pozwoli to unikać nierównego pojedynku, eliminacji, a tym samym rozpoczynania wszystkiego od początku. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się najmocniej. Zatem kliknięcie obok ikonki gracza umożliwia na szybkie podejrzenie statystyki rywala, jego profesjonalizm, czy kluczowe w walce parametry siły ognia.

Wskaźniki graczy online niełatwo jednolicie sprecyzować bez podawania konkretnych nazw gier – w „sportowych” liczą się rankingi i passy, w przypadku gier logistyczno-ekonomicznych liczy się więcej wytycznych, które wyznaczają ścieżkę naszego rozwoju i tym podobne.

W grach bitewnych już na samym początku możemy uczyć się sztuki walki zgodnej z zasadami i regulaminami gry. Im szybciej dozbroimy się, polepszymy siłę ognia, tym większe będą szanse na zwycięstwo w starciu z równie dozbrojonym rywalem. Jest to bowiem najważniejsza karta przetargowa by zostać graczem nie do zajechania przez konkurencję w świecie wirtualnej batalistyki.