Ciekawe alternatywy na spędzanie wakacji dla młodzieży – kolonie jeździeckie

Wielu młodych ludzi interesuje się końmi. Takie hobby z dzieciństwa warto pielęgnować, gdyż w przyszłości istnieje możliwość przerodzenia się w cudowną pracę. Młodzież kocha konie głównie za ich siłę i piękny wygląd oraz czas jaki mogą spędzić jeżdżąc. Konie to nie tylko jazda na nich, to również pielęgnacja. Prócz rozrywki, najmłodsi uczą się więc także odpowiedzialności. Dlatego też, aby pomóc dziecku w rozwijaniu hobby, naprawdę warto pojechać na kolonie jeździeckie. Dzieci z pewnością cudownie spędzą na nich czas.

jeździectwo

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Zapisy na tego typu kolonie jest prowadzony odpowiednio wcześniej, więc trzeba sprawdzać witryny internetowe, gdyż wpisanie się z dnia na dzień jest niemalże niemożliwe. Warto mieć świadomość, że takie obozy nie są przeznaczone jedynie dla dzieci, które doskonale jeżdżą na koniach. Wiele kolonii posiada również w ofercie całkowitą naukę jazdy. Dodatkowo prócz tego na najmłodszych czeka szereg innych atrakcji, przykładowo na niektórych obozach organizowane są zajęcia taneczne, gry zespołowe czy wszelkiego typu sporty. Obozy są niezwykle aktywne. Poza tym niektóre kolonie jeździeckie mają w ofercie także wiele innych ważnych zadań poza jazdą – Patataj (Patataj).

Niejednokrotnie uczestnik na czas obozu dostaje własnego konia, którego musi pielęgnować. Może nawet przeprowadzić drobne zabiegi weterynaryjne, oczywiście wszystko dzieje się pod okiem fachowców, gdyż bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest najbardziej istotne. Dzieci mogą również brać udział w wykładach teoretycznych, które są bardzo potrzebne. Dzieci powiększają swoją wiedzę, dzięki czemu mogą jeszcze sprawniej opiekować się ukochanymi zwierzętami. Jeżeli kolonia zorganizowana jest nad wodą, dużą atrakcją będzie

jeździectwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

na pewno pławienie koni, to znaczy wchodzenie na koniu (oceń hipoterapia cele z www.stajniaiskra.pl) do wody. Kolonie jeździeckie organizowane są w całej Polsce, dlatego też bezproblemowo każdy odnajdzie miejsce najlepsze dla siebie, zarówno w stolicy, jak i nad morzem czy na Śląsku.

Kolonie to doskonała przygoda dla młodzieży. Uczą się odpowiedzialności, dodatkowo stają się samodzielni. Pielęgnowanie koni rozwija ich wrażliwość. W dodatku znajomości i przyjaźnie z kolonii mogą trwać lata, a wspólna pasja zdecydowanie sprawi, że więź będzie niesamowicie silna. Taka kolonia to ogromnie dużo wspomnień, które zostaną w uczestnikach na zawsze. Zdobywana wiedza i doświadczenie będzie bezcenna. Dlatego też mamy taką możliwość, naprawdę warto wysłać swoje dziecko na taką kolonię. Na pewno będzie bardzo wdzięczny i zdecydowanie powróci na obóz za rok. Zadowolenie dziecka jest najważniejsze.