Przeznaczenie farbek do celów edukacyjnych i terapeutycznych

Farbki do malowania palcami to farbki wodne o konsystencji galaretowatej, nieszkodliwe i łatwe do spłukania. Farby te nadają się do malowania na lekkim, lecz mocnym papierze i na brystolu.Zastosowanie farb do celów wychowawczych i terapeutycznych zastosowano dawno temu.

przejdź do www

Autor: Latia Boykin
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda błyskawicznie zdobyła dużą popularność pośród wychowawców, psychologów, lekarzy, którzy dostrzegli jej cenne i trudne do dokonania pozostałymi metodami walory. Ze względu na łatwość zastosowania i pełną nieszkodliwość, farby do malowania palcami doskonale nadają się do zapoznania dziecka z techniką malowania. Polecane dla pociech w wieku od 3 do 6 lat.

Główną cechą wdrożenia farb jest to, że przynosi ona dziecku znaczne możliwości wypowiedzenia się przy najmniejszych wymaganiach dotyczących umiejętności i sprawności technicznych. Jest jedną z najskuteczniejszych postępowań uwalniania wolnej ekspresji kreatywnej.

Strategia malowania dziesięcioma palcami przy pomocy farby do malowania palcami – – może być rozpatrywana jako detal projektu wychowawczego dla maluchów, prolog do twórczości plastycznej. Trudno przedstawić sobie dziecko, które zdołałoby odmówić sobie owej radości jak malowanie palcami. Jest to jeden z fragmentów zupełnej integracji sensualnej u malucha.

Czy gromadzisz materiały w kontekście opisywanego tematu? Jeśli tak, to zobacz więcej w omówieniu (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka/gdansk). Ono także wyda się dla Ciebie zajmujące!

Bazą funkcjonowania malucha jest jego umiejętność doświadczania świata za pomocą wszystkich zmysłów. Malowanie palcami daje mu taką szansę, a przy tym jest dużą radością.

farby

Autor: Debbie Hallsworth
Źródło: http://www.flickr.com
Przed rozpoczęciem zabawy z użyciem farby do malowania palcami, powinno się w stosowny sposób przygotować przestrzeń pracy dla malucha. Wielki arkusz szarego papieru powinno się rozwinąć na stole zgodnie z myślą dziecka, jednakże tak, by nie obejmował całego blatu. Istotne, żeby stolik designerskie stoliki kawowe nie stał przy ścianie, dzięki czemu dziecko będzie posiadało do niego dojście z wszelkiej możliwej strony. Podobnie istotny jest również sposób umieszczenia farb. Wszelkie kolory powinny zostać wpuszczone w odrębnych miseczkach, do jakich zmieści się cała rączka dziecka. Używając farby do malowania palcami, rozwiniemy dzieci manualnie, ich fantazję, również oswobadzamy ich uczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*