Tradycyjne golenie posiada same zalety!

Człowiek w aktualnej rzeczywistości jest ciągle zabiegany i nie dostrzega mnóstwa małych chwil szczęścia, których doznaje każdego dnia. Czasami warto na moment się zatrzymać, czerpiąc radość z drobnych gestów. Mężczyźni niewątpliwie będą oczarowani możliwością realizowania wielowiekowych męskich obrzędów.

Brzytwa

Źródło: facetaria.pl
Od czasu, gdy świat opanowały jednorazowe maszynki do golenia oraz tanie, ogólnodostępne specyfiki kosmetyczne, golenie stało się szybką, pozbawioną głębszego znaczenia czynnością higieniczną. Warto jednak sięgnąć po dawne rozwiązania, pozwalające na czerpanie przyjemności z klasycznej pielęgnacji ciała i o wiele lepszą jakością używanych w przeszłości urządzeń. Niedrogie, plastikowe maszynki przeważnie wystarczają tylko na jeden raz, a komfort golenia nie jest najlepszy.

Stosowane mydła do golenia oraz płyny po goleniu posiadają wiele sztucznych składników, wywołując podrażnienia na wrażliwej skórze twarzy. Wszystko to powoduje, że wielu panów nie lubi się golić i traktuje tę czynność jako przykrą konieczność.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj meble kosmetyczne inne tego typu materiały – one również są godne uwagi.

Może być inaczej! Wystarczy sięgnąć po tradycyjne żyletki do golenia, popularne na całym świecie derby extra , aby golenie stało się bardziej komfortowe i szybsze. Idąc tym tropem, może opłaca się zainwestować w profesjonalny sprzęt, który sprawi, iż usuwanie zarostu stanie się ogromną przyjemnością?

W sklepach dostępne są niezawodne akcesoria i kosmetyki prestiżowych marek z wieloletnią tradycją, jak Taylor of Old Bond Street . Krytycy tradycyjnych rozwiązań mogą używać argumentu, iż brzytwa wymaga zakupu dodatkowych elementów, jak pasek do ostrzenia brzytwy, albo równie dobrej jakości pędzel, trzeba jednak podkreślić, ze zakup tych rzeczy to jednorazowy wydatek.

Większość panów boi się tradycyjnego usuwania zarostu brzytwą, uważając je za trudne, wymagające wiele czasu i niebezpieczne. Jeśli nabędziemy porządną brzytwę, wykonaną z najlepszych materiałów, jak te z Old Bond Street, z pewnością w krótkim czasie opanujemy technikę poprawnego golenia.

Trzeba pamiętać, że potrzebny jest także pasek do ostrzenia brzytwy, gdyż bez niego brzytwa stanie się poszarpana, a mikrokorozja spowoduje, że usuwanie zbędnego owłosienia stanie się mało komfortowe. Warto zainwestować także w dobre kosmetyki do golenia, najlepiej te, które zostały stworzone z naturalnych składników. A jeżeli brzytwa nas nie przekonuje, wciąż pozostaje jeszcze jedna sensowna alternatywa dla jednorazówek – żyletki derby extra, które są rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym.