Jeśli jesteś młodym pracownikiem w przedszkolu, lub masz dziecko, które uczęszcza do placówki pedagogicznej, powinieneś zaczerpnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Gdy zbliża się okres bożonarodzeniowy, ogromną wesołość z wyczekiwania i szykowania do świętowania czują małe dzieci. W takim czasie wysyłają listę życzeń do św. Mikołaja, liczą na wór podarunków, a ich najpoważniejszym powodem do niepokoju jest to, czy zasłużyły i były grzeczne w ostatnim roku. Wielkim wydarzeniem jest Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj wręczający prezent

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowane świąteczne zebranie z okazji mikołajek przypada zazwyczaj wiele dni przed Bożym Narodzeniem. Rozpoczyna się okres kolędowania, przygotowań. Zaproszeni są rodzice, babcia i dziadek i znajomi. Spotkanie z rówieśnikami w nieco odmiennej sposobności, niż zwyczajny dzień powszechny sprawia, iż dzieci są bardzo pobudzone, rozradowane. Dzieci wraz z opiekunami dużo wcześniej szykują świąteczne występy dla zaproszonych, przyuczają się wierszy, piosenek, tańców. Zrobienie czegokolwiek poważnego w zespole pozytywnie wpływa na wzajemną harmonizację, nie wyłącznie pomiędzy przedszkolakami, ale również w relacjach z opiekunami i dorosłymi . To świetna sposobność, żeby w natłoku powszechnych obowiązków, przeżyć kilka chwil z bliskimi, pośród ludzi.

mikołaj

Autor: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com

Familia ma niespotykaną sposobność do zobaczenia swojego dziecka w zupełnie innej odsłonie, podczas przedstawień publicznych. Zdobywają kolejny powód do szczęścia. Te popołudnia zbliżają rodziców do swoich pociech. Na takich spotkaniach, osoby biorące odpowiedzialność za zaaranżowanie, przeważnie zapewniają pyszny poczęstunek, gorące napoje. Jest to dobra okazja, do wypromowania efektywnej nauki z dziećmi, z tego powodu często planuje się kiermasze lub wystawy, na których pokazuje się dzieła artystyczne przedszkolaków, sprzedaje ozdoby bożonarodzeniowe. Głównym punktem programu jest spotkanie ze świętym Mikołajem, podczas którego rozdaje się prezenty – mikolaje.plDodatkowym aspektem, którym cechuje się Mikołaj w przedszkolu, może być wspólne podzielenie opłatkiem http://www.mikolaje.pl/firma/oferta.html -entry–>

Mikołaj w przedszkolu,to najlepsze spotkanie na końcu roku, towarzyszy miły i szczególny nastrój, a szczęśliwe popołudnie jednoczy tych małych i starszych i spowoduje, że człowiek poczuje się lepszy.