Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że kluczowe zadanie naszego oseska to uczyć się, by za kilkanaście lat żyło mu się lepiej

Duża część rodziców, którzy mają już dziś potomstwo, ma w pamięci trudne lata PRL-u. Dlatego dla swych brzdąców pragną innego życia.

Lekkostrawne święta

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
ebook

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
Edukacja wydaje się być istotna dla każdego, kto ma ochotę się rozwijać. Dzieci często nie zdają sobie z tego sprawy. Nie pojmują, że ciężka praca oraz nauka potem przyniosą zyski. Nie rozumieją, że dzięki temu łatwiej będzie im w przyszłości dostać pracę. To najczęściej rodzice muszą zadbać o to, żeby ich pociechy mogły się rozwijać już od najmłodszych lat. Nie na darmo mówi się przecież, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Piękne w tym wszystkim wydaje się być to, że umysł szkraba jest bardzo chłonny. Może on uczyć się przykładowo przez zabawę oraz dużo rzeczy zapamiętywać w mgnieniu oka. Zatem warto posłać smyka na angielski. Ten język przyda mu się wszędzie — w podróżach i w pracy. Obecnie popularny staje się także chiński. Trzeba to też przemyśleć. Powinniśmy również uważnie obserwować naszego smyka. Jeżeli na przykład pokazuje zdolności matematyczne, to warto go zapisać na kółko matematyczne. Jeśli lubi zajmować się zwierzętami, to może trzeba pomyśleć o dodatkowych zajęciach z biologii. Nieistotne w sumie, kim będzie nasza pociecha w dorosłym życiu — może weterynarzem albo astronautką.

Ważne, byśmy wierzyli w swoje dziecko i stale je wspierali.

Jeżeli problematyka, która została analizowana w tym artykule jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (http://www.hanzo.com.pl/laptopy-producenci).

Powinniśmy także inwestować w jego przeróżne pomysły i zajęcia. Dajmy mu spróbować różnych rzeczy, nawet gdyby z niektórych miało potem zrezygnować.