Ile trzeba znać znaków, aby doskonale porozumiewać się po japońsku?

język japoński zalicza się do grupy najbardziej skomplikowanych języków na globie. Jednak posiada swych sympatyków. Niezwykle wielu pasjonatów tego języka zaczyna naukę na swoją rękę, aby później kontynuować ją z doświadczonymi lingwistami.

Nauka jęz. japońskiego sprawia z całą pewnością dużo radości i radości osobom, które są pasjonatami japońskiej cywilizacji. Fani Japonii uczą się języka z wszelkich źródeł, które są tylko dostępne. Język taki nie należy do najprostszych, z tego też powodu nie trzeba oczekiwać, że wszystkie znaki jęz. japońskiego uda się okiełznać w ciągu jednego semestru lub jednego roku. Nauka japońskiego wymaga od ucznia niezwykle dużej ilości poświęceń. Rozpoczęcie takiej nauki powinno zacząć się od znaków z grupy hiragana oraz katakana. Opanowanie takich znaków umożliwia posługiwanie się tym językiem na poziomie podstawowym. Jeśli chcesz poznać język japoński Poznań jest miejscem, w którym odnajdziesz najlepszych nauczycieli.
szpilki

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Naukę języka japońskiego najlepiej zacząć od poznawania logografów japońskich, które składają się na rozbudowany alfabet. Wszystkich japońskich znaków jest przeszło 60 tys., ale do swobodnego porozumiewania się tym językiem wystarczyłoby poznanie około 2000 logografów. Tych znaków można się uczyć z witryn fanowskich, które znajdziemy w internecie.

Miałeś możliwość przeczytać tu masę ciekawych postów, czyż nie? Tak samo moja strona www (http://www.stajniaiskra.pl/art/1226/pierwsze-kroki-w-siodle.html) oczekuje na Ciebie pod tym linkiem, a tam sporo szczegółów.

Zezwalają one na zapoznanie się z fundamentalnymi zwrotami i znakami. Kolejne kroki moglibyśmy wykonać korzystając z samouczków, które znajdziemy w internecie. Dalszymi krokami są zakup podręczników i ćwiczeń oraz zapisanie się na kurs japońskiego w szkole lingwistycznej. Można by również skorzystać z pomocy native spikera, podczas zajęć indywidualnych.

Poziom znajomości takiego języka określany jest na podstawie zakresu znajomości alfabetu japońskiego. Początkującym wystarczy znajomość 1000-2000 znaków. Poziom akademicki jest osiągany przy znajomości ok. 5000-7000 znaków. Poziom ekspercki i zaawansowany jest osiągany powyżej 7000 znaków.