Jaką działalność założyć, jeśli uwielbiamy kształcić inne osoby?

Jeśli posiadasz dużą wiedzę z informatyki oraz potrafisz przekazać ją innym, mógłbyś zostać korepetytorem. Jeśli na Twoje korepetycje znajdą się chętni, w takiej sytuacji Twoja firma z działalności jednoosobowej bardzo szybko przekształci się w platformę szkoleniową.

Zgodnie z naszym prawem osoba, która daje korepetycje z informatyki i chce pracować zupełnie legalnie, to powinna otworzyć firmę. Można by to wykonać w bardzo łatwy sposób. Wystarczyłoby tylko wpisać firmę do CEIDG. Można by to zrobić elektronicznie albo w urzędzie. Przy rejestrowaniu podmiotu wybiera się kody PKD, które będą określać zasięg funkcjonowania firmy. Profesjonalna spółka szkoleniowa, która udziela korepetycji z nauk informatycznych, powinna posiadać firmowy rachunek bankowy. Powinna również przygotować pieczątkę. Dobrze by było, żeby posiadacz zaprojektował i wydrukował sobie ulotki.

Zainteresował Cię objaśniany w tym miejscu problem? Jeżeli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz tu.

Gdy firma się rozkręci oraz będziesz dawać korepetycje w postaci kursów i dłuższych szkoleń, wtedy możesz postarać się o akredytacje Kuratorium Oświaty. Taki dokument podniesie rangę i poprawi portret szkoleniowej firmy, która oferuje korepetycje z informatyki.

wykład

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Korepetytor może funkcjonować głównie u klienta. Jeśli większość czasu spędza poza budynkiem i w co poniektórych tylko przypadkach przyjmuje wychowanków w mieszkaniu, to może działalność gospodarczą założyć w swoim domu. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby przeznaczyć jeden pokój do takiego celu. Korepetycje w czasie obecności pozostałych domowników oraz przy włączonym telewizorze czy w kuchni nie będą zdawały egzaminu. Uczeń, który uczęszcza na korepetycje musi posiadać zagwarantowane odpowiednie warunki do nauki. Z tego powodu potrzebne będzie biurko albo stolik z oświetleniem i bardzo wygodne krzesła biurowe.

Jako korepetytor można by funkcjonować samemu albo w zespole. Na samym początku można by funkcjonować samemu a gdy uczniów będzie przybywać, wtedy można zbudować zespół profesjonalnych korepetytorów.