Jak uczniowie nie powinni dobierać szkoły średniej?

Dla wszystkich młodych uczniów bardzo ważne jest to, aby wybierać szkołę średnią świadomie, nie zaś sugerować się jakąś modą lub tak jak owca iść ślepo za innymi.
Trzeba dobrze ocenić swe granice.

Lego

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś, przykładowo, średnim lub niezbyt zdolnym wychowankiem, to lepiej nie wybierać się do placówek elitarnych, zatem tych, w których edukują się głównie tzw. „kujoni”. Nawet jeśli do tego typu szkoły zostaniesz przyjęty, to kiedyś będziesz zmuszony przez cały czas coś jakiejś osobie udowadniać. A nie ma to przecież niczego wspólnego z nauką. Trzeba również mieć świadomość, że nawet w bardzo dobrej szkole można spotkać nie najlepszych nauczycieli oraz odwrotnie: w takiej, która posiada niższe notowania, mogą również funkcjonować bardzo dobrzy, a nawet wybitni wykładowcy i wychowawcy.
nocnik

Autor: SORAYA
Źródło: SORAYA
Najważniejsze jest to, aby skończyć z myśleniem, że liceum jest bardziej korzystne niż technikum. Taka szkoła nie jest w jakimkolwiek wypadku gorszą szkołą, po prostu przyjęło się już, że do liceum idą takie osoby, które chcą iść potem na studia, natomiast w technikach uczą się jedynie osoby, które zostaną w przyszłości kasjerkami, murarzami albo osobami, które spotykamy przykładowo w okienku pocztowym.

Masz ochotę zgłębić taką sprawę trochę dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na portalu (https://www.centrumpomyslow.pl/ideas/details,1,2,575,siatki-figur-przestrzennych-do-sciagniecia-sznureczkiem.html), który też opisuje taką tematykę!

W liceum nie uzyska się tak konkretnej i specjalistycznej wiedzy, która będzie przygotowywać do wielu specjalizacji.

Zwłaszcza dla osób, które pragną iść później na kierunki techniczne, bardziej korzystne będzie technikum. Humaniści faktycznie lepiej niechaj pójdą do liceum. Jeżeli chodzi o elitarne szkoły, to nie chodzi tutaj o to, żeby wybierać się do nich, ponieważ później będzie się czym chwalić.