Sposoby pomocy bezdomnym czworonogom ze schroniska

Schroniska dla piesków na ogół potrzebują karmy dla psów, koców, środków do pielęgnowania, smyczy.
Przed zaofiarowaniem rzeczowej pomocy, warto uprzednio skonsultować się z osobą zatrudnioną w placówce, by zapytać się czego zwierzaki potrzebują najbardziej w danym momencie.

fundacja

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com
Czworonogom możesz też pomóc wpłacając środki na rzecz schroniska, ewentualnie może być to przetestowana fundacja jaka zajmuje się pieskami z twej okolicy. Możesz także pomóc psom zapisując się jako wolontariusz albo zaadoptować psa. Jeśli sami nie zdołamy zaadoptować pieska, doskonałym wyjściem będzie zrobienie plakatu z fotografią psa a także opisem w jakim schronisku mieszka jak też jakiego wsparcia potrzebuje. Możliwe iż znajdzie się człek, który zabierze zwierzę do swego domku.

Wejdź na ten link i zobacz więcej szkoła niepubliczna warszawa bardziej precyzyjnych wiadomości odnoszących się do analizowanego tutaj tekstu. Niewątpliwie jest on bardzo atrakcyjny.

Plakaty możesz powiesić na obszarze miasta albo zamieścić w internetowych portalach.

łóżko piętrowe

Autor: canonbrad570
Źródło: http://www.flickr.com

Nim przywiezie się do placówki dowolne podarunki, należy upewnić się przedtem (telefonicznie czy też osobiście) czego psy w konkretnej placówce potrzebują najbardziej. Zimową porą na ogół brak cieplutkich pledów, na pewno przyda się też karma dla psów. Zazwyczaj potrzebne są również: smycze, zabawki dla szczeniaków, tak zwane gryzaki, środki przeciwko pchłom, kosmetyki dla piesków, np. odżywki, ubranka pooperacyjne dla psów, posłania. Każda placówka ma kodeks adopcji, z jakim warto się zapoznać. Pieska może adoptować osoba pełnoletnia, natomiast jedyną formalnością będzie sygnowanie adopcyjnej umowy.

Taką decyzję trzeba jednakże bardzo poważnie przemyśleć, aby nie wycofywać się jak też nie wystawiać psa na stres rozstania. W dniu odbioru pieska z placówki powinno się mieć z sobą obrożę jak też smycz.