Które rzeczy zamówić dla ucznia do szkoły

Jeśli powrócilibyśmy w krainie lat dziecięcych, gdzie byśmy od razu się udali? Do rodzinnego domu, w którym od dawna nie mieszkamy, do nieżyjącej już od dawna babci czy do starych kumpli, których nie widzieliśmy od lat? Jest sporo opcji, na pewno nie poprzestalibyśmy na jednej z nich, przecież można by zrobić to wszystko naraz, można by w jeden dzień powrócić do tych wszystkich miejsc.

szkoła

Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie również odwiedzilibyśmy znajomych ze szkoły, naszą klasę, gdzie pomoce naukowe stoją na stołach, opakowane starannie przez nasze mamy okładkami na książki i zeszyty – przezroczyste okładki do szkoły, później delikatnie przemknęlibyśmy do szkolnego sklepiku, tam ołówki dla dzieci, zeszyty i gumki, a przede wszystkim coś słodkiego, coś na ząb, po co staliśmy w długich kolejkach na długich przerwach. Powrócilibyśmy do naszego pamiętnika, w którym spisywaliśmy wszystkie nasze myśli i wstydliwe sekrety, przypadkowo odnaleźlibyśmy papeterię, jeszcze nie wykorzystaną, kilka pięknych kartek papieru i kopert, które miały zostać wysłane do przyjaciela. Zobacz bajkowe pamiętniki/notesy.

Dzisiaj trudno o dobre i wiarygodne informacje (http://podologmarcinkowska.pl/usuwanie-modzeli-nagniotkow-zrogowacen/) w kontekście tej tematyki, ale jeśli chcesz takie przeczytać, to po prostu wejdź na ten odnośnik!

Jednak przy tym wszystkim mielibyśmy gdzieś głęboko w głowie informację, że niedługo będzie trzeba powrócić, iż stan

szkoła

Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com

wiecznego raju nie może trwać ciągle. Mogłoby też się przecież tak zdarzyć, iż ten powrót nie byłby wcale szczęśliwy. Nie zdarza się często, aby ktoś miał wyłącznie szczęśliwe zdarzenia jako dziecko. Czasem zdarzają się nieprzyjemne, gorsze wspomnienia, które mogłyby się przypomnieć podczas takiego powrotu.

Podoba Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.

I nie musimy tutaj poruszać jakichś strasznych zdarzeń, wystarczy, że po raz drugi musielibyśmy upaść z tego rowerku lub znów starsi koledzy nabiją nam guza…

Niestety, jeśli mowa o takich powrotach to należy się przygotować na wszelakie możliwe scenariusze, zresztą podróż w czasie to niesamowite przeżycie. Wystarczy przypomnieć sobie film „Powrót do przyszłość”, to doświadczenie kosztowało naszych bohaterów dużo nerwów i stresu, i choć oczywiście, jak to w filmie, skończyło się wszystko bardzo dobrze, lecz sama wizja mogłaby być dość zbliżona do naszej wyprawy, do naszej wycieczki w czasie, do naszego powrotu do dziecinnych lat.