Czy dla „pierwszaka” lepiej jest kupić plecak, czy tornister?

Do najważniejszych akcesoriów, które konieczne są młodemu uczniowi z pewnością trzeba zaliczyć nie tylko długopisy, flamastry, książki czy linijki, lecz także torbę, do jakiej będzie można włożyć wspomniane rzeczy.

asortyment

Autor: Galeco
Źródło: Galeco
I w tym miejscu należy się zdecydować, czy bardziej korzystne są dla pierwszoklasistów tornistry czy plecaki. Zdania na ten temat są podzielone, choć większa część opiekunów zwłaszcza w czasie nauczania podstawowego (czyli pierwszych trzech klas podstawówki), sugeruje kupno tornistra. Tu nie jest to wcale koniec problemów, a raczej ich początek. Należy bowiem określić, czy powinno się kupić tornister pionowy, poziomy, czy też może owalny.

Jeśli interesuje Cię ten post, bez wahania zobacz dodatkowo inne warte przeczytania wpisy – niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Następna sprawa to to, czy powinien być on usztywniony z tyłu, czy mieć zamontowany system wentylujący. Osoby, które pragną kupić tornister, powinni też zdecydować, czy potomstwo będzie go używać przez trzy lata, czy przez jeszcze dłuższy okres czasu.

dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

tornister

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Równie znaczącą sprawą jest to, czy planujemy swe dziecko podwozić do szkoły, czy będzie do szkoły dojeżdżać przykładowo autokarem albo będzie codziennie nosić go na plecach przez całą drogę do oraz ze szkoły. Sęk w tym, że sprawa nie jest tak banalna, jak mogłoby się zdawać, bowiem w dzisiejszych czasach tornister, a raczej ilość rzeczy, które w tornistrze muszą dźwigać uczniowie jest tak duża, że posiada to bardzo negatywny wpływ na plecy uczniów.

Teraz kwestia polega na tym, że to nie tylko tornistry z usztywniaczem są o większej wadze, ale uczniowie muszą nosić również nielekkie książki. Dzieci powinni spożywać drugie śniadanie, więc tornister powinien mieć także oddzielną kieszeń, o której opiekunowie nie powinni zapominać.