Czy warto zainwestować traktorek ogrodowy? Kiedy staje się on wyłącznie fanaberią?

Ten, kto choć raz kosił trawę w sporym ogródku, zdaje sobie sprawę, że ma to niewiele wspólnego z relaksującym przebywaniem na powietrzu. Dlatego właśnie traktorek ogrodowy to sprzęt, którego pragnie większość właścicieli domów.

I podczas gdy administratorzy parków nie wahają się długo przy zakupie, w wielu przypadkach zakupienie takiego oprzyrządowania przez zwykłych posiadaczy domków jednorodzinnych jest ekonomicznie nieopłacalne.
Piła zabawkowa dla dzieci

Autor: Power Sound
Źródło: http://hurtowniazabawek.pl
Organizacja spływów kajakowych - Kaylon

Autor: Kaylon
Źródło: Kaylon.pl
Rekomendują je raczej właściciele faktycznie dużych, minimum dwuhektarowych posesji z wielkimi terenami trawiastymi. Duża maszyna jest mniej precyzyjna niż tradycyjne kosiarki oraz ridery (notorycznie mylone z traktorkami). Na działkach z wieloma zakamarkami, gdzie trudno jest wjechać, wielki sprzęt po prostu się nie zda egzaminu. Do precyzyjnej roboty, tak czy inaczej potrzebować będziemy urządzeń innego rodzaju.
Jeśli jednak zależy nam na traktorku i nie widzimy przeszkód w jego nabyciu, nabytek warto rozważyć pod wieloma kątami. Przede wszystkim powinniśmy dobrze wybrać moc silnika. Te o niewielkiej ilości koni mechanicznych mogą nie poradzić sobie na przykład na pochyłym obszarze. W traktorkach istotna może być również ich manewrowość i dwa rodzaje pojemności: silnika i kosza na trawę. Choć dostępne na rynku są modele stosujące wyrzut trawy na ziemię, kosze są obecnie normą na rynku. Łatwość rozruchu i rodzaj skrzyni biegów wpływają na komfort koszenia. Przy stosunkowo niewielkich ogrodach prędkość jazdy jest bez znaczenia, jednak kosi się również posesje, w których od szybkości zależeć będzie, czy nasz traktorek popracuje dzień, dwa czy więcej.
Każdy sprzęt tego rodzaju jest niewątpliwie zaopatrzony w kosiarkę, często dość mocno zaawansowaną, np. z regulacją poziomu ścinania. Każda inna rzecz będzie tak naprawdę gadżetem podnoszącym cenę produktu.

Jeśli masz ochotę poznać dodatkowe wiadomości utrzymane w tej tematyce, zobacz link na stronie. W tamtym miejscu również znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Niektóre rozszerzenia przydadzą się bardziej, inne w mniejszym stopniu, ale wszystko przecież zależy od potrzeb.

Pojazd może być wyposażony w pług śnieżny, szczotkę, którą nietrudno zamieciemy dróżki, piaskarkę, rozsiewacze, zestaw do orania itp. Trzeba więc przed kupnem traktorka zorientować się precyzyjnie, jakie możliwości przyniesie nam nowy sprzęt ogrodowy.