Jak uruchomić płatne miejsca parkingowe

Co rok ilość aut wzrasta, natomiast punktów parkingowych cały czas brakuje. Tendencja owa dostrzegalna jest w szczególności w większych miastach.
Dysponując wolnym placem w należytej lokalizacji, należy pomyśleć nad uruchomieniem miejsc parkingowych.

parking

Autor: Blake Dot A
Źródło: http://www.flickr.com
Rozróżnić można 2 podstawowe typy parkingów, to jest parkingi ochraniane a także parkingi nie ochraniane. Dość często biznesmeni prowadzący parking strzeżony decydują się na ubezpieczenie OC za potencjalne szkody powstałe w toku realizowania usług . Niestrzeżone parkingi umiejscowione są zaś zwykle przy galeriach handlowych, bazarach, lotniskach a także pozostałych podobnych punktach, w których wóz pozostawia się na kilka godzin opłacając tylko za miejsce . W przypadku parkingów niechronionych posiadacz parkingu nie poniesie odpowiedzialności za możliwe uszczerbki wyrządzone w czasie usługi przechowywania auta.
kobieta w ciazy

Autor: NNelumba
Źródło: http://www.flickr.com
Uruchomienie parkingu nie łączy się z nieodzownością zdobycia jakichkolwiek dodatkowych koncesji. Najważniejszym warunkiem przy zakładaniu parkingu będzie tytuł własności stosownego obszaru, na jakim mogły będą stanąć auta. Największym powodzeniem cieszą się obręby w centrum miasta bądź ważnych dzielnic.

Interesują Cię podane tutaj dane? To fantastycznie – sprawia nam to radość! Wejdź zatem do kolejnej witryny i doczytaj także nowe opisy.

Niemniej jednak mając miejsce w niedalekim otoczeniu przedtem przytoczonych położeń, także możemy liczyć na powodzenie. Biznesmen może być właścicielem terenu poświęconego na parking albo jego najemcą. Istotne, aby przeznaczenie parceli było bezkonfliktowe z planem zagospodarowania przestrzennego – jeżeli ów opracowano.

W razie prowadzenia parkingu strzeżonego powinniśmy wykupić ubezpieczenie OC. Polisa tego typu obejmie straty w autach zostawionych na parkingu strzeżonym zgodnie z wiążącym kierowców regulaminem.