Korzyści z karmienia naturalnego

Od pewnego czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest też wśród młodych rodziców. Młode matki coraz częściej chcą karmić piersią swe maleństwo co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, bowiem korzyści z karmienia piersią malucha są niezmierzone!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka piersią nie tylko dobrze wpłynie na dziecko, ale również i kobiecie może pomóc w krótszym czasie powrócić do dobrej formy. Pokarm naturalny ma skład idealny dla niemowlaka. Żadna sztuczna mieszanka mu nie dorównuje! Mleko mamy ma również zawsze odpowiednią temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie naturalne jest bardziej wygodne i dużo tańsze od karmienia butelką.

Gdy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, bardzo pomocna może okazać się rada i wsparcie doświadczonej położnej lub pielęgniarki. W domu karmiącej mamie pomocą służyć mogą własna mama czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad dotyczących techniki karmienia mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamie jakie akcesoria dla mamy mogą jej się przydać.

W sklepach możemy zakupić bardzo dużo akcesoriów dla mamy karmiącej piersią, są to na przykład odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego używania), które to przedmioty znacznie ułatwiają karmienie piersią – zobacz wkładki laktacyjne na noc.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Nabyć również można pojemniki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, odzież do karmienia – specjalne koszule, biustonosze do karmienia piersią – z bawełny, przewiewne, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszkę do karmienia, osłonki silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub po prostu mlekiem mamy), a nawet wygodny fotel do karmienia – w końcu przed mamą wiele miłych godzin spędzonych na karmieniu! Sprawdź akcesoria dla mamy.

I na koniec dobra „babcina” rada – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy nawet stanie zapalnym piersi. Oto przepis: zamrażamy liścia kapusty czystego i z wykrojoną twardą łodygą.

Nie czekaj – naciśnij ten link tlumacz norwesko polski i ciesz się zawartymi tam świeżymi artykułami. Na pewno pogłębią one Twą znajomość rzeczy na ten temat.

Potem nakłuwamy go w paru miejscach szpikulcem i mamy gotowy okład na obolałe piersi.