Czy nauka nie jest najistotniejsze

Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Na pewno kilka ważnych rzeczy, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy wpajać dziecku możliwe najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest tylko jedna, najważniejsza, rodzina to ostoja, gdy złe czasy, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas wykształca i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, nagrodą jest miłość.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można uznać, że na każdym etapie życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież bliskiej osoby, potrzebujemy trochę rozluźnienia, zabawy, chcemy również do końca życia uczyć się czegoś, dowiadywać, niech to będą nawet plotki, taka mini, ale jednak – prywatna szkoła podstawowa – http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/.

Największe natężenie edukacji występuje jednak w młodym okresie. Małe dziecko tojest przecież jak maszynka do nauki. Wtedy może przyswoić bardzo dużo rzeczy, tak dużo, iż trudno w to uwierzyć. Lepiej i szybciej uczy się języków obcych, umysł jego chłonie jak gąbka, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Najlepsze jest to, iż w młodym wieku najlepsza edukacja to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najlepszy sposób, aby dziecko zdobywało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda już później, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my kupujemy dla niego zestawy szkolne i inne praktyczne przybory i akcesoria szkolne, ten walor edukacyjny się trochę wyczerpuje, ponieważ szkoła nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od tego, jakie jest nasze podejście a także od nauczycieli, którzy nam tą wiedzę będą przekazywali.

Miłość i rodzinę najbardziej uwielbia się, jak człowiek jest już starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać jak nikt inny, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo intensywnie, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, oraz z nieprzyjemności, które czają się na każdym zakręcie życia. Dorosła osoba cieszy się, że ma wsparcie w najbliższych i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.