Pomocne wskazówki w pielęgnacji dziecka, czyli wybór dodatków dla dziecka.

W codziennym życiu przyszli rodzice stają przed wyborem wyprawki dla dziecka. Świat jednak idzie do przodu jest wiele nowoczesnych, przydatnych urządzeń. Zdecydować się na nie czy może ulec zwyczajnym dodatkom? W Internecie możemy przeczytać wiele porad dotyczących urządzeń, drobiazgów czy dodatków dla dziecka. Czy w wyprawce powinny się pojawić pieluszki tetrowe czy jednorazowe?

zastanów się nad wielorazowymi pieluszkami

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy uważają, że te drugie to wydawanie pieniędzy w błoto, gdyż szybko się kończą i nie można ich użyć wielokrotnie. Jednakże zapewne mają wiele innych zalet, dzięki czemu nasze dziecko może czuć się wygodnie. Skupmy się teraz jednak na pieluszkach tetrowych. Do czego możemy je stosować? Pieluszki te możemy wykorzystać podczas karmienia dziecka. Zakładamy ją na ramię, gdy bierzemy dziecko do odbicia. Mamy wówczas zabezpieczenie przed możliwym zwymiotowaniem dziecka i jednocześnie noworodek nie dotyka bezpośrednio naszego stroju co jest bardziej sterylne.

Jest bardzo delikatna dla dziecka, służy więc do wycierania noworodka, gdy za dużo się ślini lub splami się podczas jedzenia. Świetnie sprawdza się też jako osłona przed słońcem. Przepuszcza powietrze, więc nie musimy się zamartwiać, że bobas się zgrzeje. Dawniej pieluszki te stosowane były jak powszechne teraz pampersy tylko do wielokrotnego użytku, wystarczyło tylko wyczyścić. Oprócz pieluszek tetrowych w wyprawce dla dziecka powinny się znaleźć otulacze,. Są przede wszystkim do opatulaniem przed snem. Dzięki nim bobas szybciej i spokojniej zaśnie. Służą też podczas zmieniania pieluchy jako maty, na których możemy położyć maluchy. Podobnie jak pieluszki chronią przed słońcem i wiatrem podczas spaceru.

W chłodne dni służą jako kocyk. Otulacze świetnie sprawdzają się też w podróży. Dla niespokojnych maluszków służą jako kokon, a dla starszych będzie to kocyk kocyk dla niemowlaka na zime podróżny. W przeciwieństwie do tradycyjnych kocyków, nie zajmują one dużo przestrzeni, dlatego są łatwe w transportowaniu i zmieści się w każdej torbie. W razie, gdy matka nie czuję się swobodnie karmić piersią w miejscu ogólnodostępnym . Otulacz jest na tyle duży, by opiekunka mogła się przykryć razem z dzieckiem i czuć się komfortowo podczas karmienia. Jak widzimy, na rynek wchodzi wiele nowości, które można wybrać w tworzeniu wyprawki na noworodka. Pamiętajmy, że tradycyjne nie oznacza złe. Posłuchajmy naszych rodziców skoro mają większe doświadczenie.

Skoro opisywana problematyka Cię intryguje i musisz ją zbadać bardziej, więcej przeczytasz tutaj (https://horyzont.net.pl/wycieczka/praga-i-czechy/) – to trochę odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

Kupując coś, co ma więcej zastosowań, można zaoszczędzić i być zadowolonym z wyboru.