Dlaczego latem lady chłodnicze psują się częściej?

W dzisiejszym świecie prawie w każdym markecie znajdziesz ladę chłodniczą. Trudno się dziwić, żeby utrzymać świeżość poniektórych produktów żywnościowych, powinno się zapewnić im poprawną temperaturę. Gorzej, jeśli taka lada chłodnicza nie działa, a szef sklepu nadal magazynuje w niej żywność.

lody

Autor: Häagen-Dazs
Źródło: Häagen-Dazs
Wiadomo, takie wypadki zdarzają się nader często. Zwłaszcza w porze letniej. Wiele sklepów nie ma klimatyzacji. temperatura w budynku sklepowym jest taka sama, jak temperatura na dworze, powiedzmy – 30 stopni Celsjusza. W takim przypadku lady chłodnicze w sklepie zmuszone są pracować intensywniej. Nie ma co się dziwić, że zdarzają się usterki. Jednym z zasadniczych objawów uszkodzenia lady chłodniczej to głośna praca agregatu.

Czy zaciekawiła Cię istotna strona (http://tort-artystyczny.pl/kontakt/)? Niezmiernie mi przyjemnie. Świetnie będzie, jeśli stracisz jeszcze sekundę, aby wystawić swoją opinię.

Gdy agregat lady chłodniczej pracuje za głośno, możemy być pewni, iż w krótkim czasie lada ulegnie uszkodzeniu. Częstym powodem okazuje się zabrudzenie agregatu skraplającego. Wobec tego najprościej jest dostać się do skraplacza i go zwyczajnie przeczyścić. Wiadomo, lady chłodnicze posiadają również wiatraki. Zbyt duży hałas dobiegający z lady chłodniczej może wynikać również z wyrobienia się silnika wentylatora. Wobec tego najprawidłowiej wydobyć silniczek wentylatora i naoliwić łożyska tego silniczka. Nie zapominaj o jednym, jeśli na zewnątrz są upały, a ty nie posiadasz odpowiedniego systemu chłodzącego w sklepie, lady chłodnicze pracują z większą siłą. Dobrym rozwiązaniem jest chłodnia. Wtenczas można na noc wyłączać lady chłodnicze, a produkty żywnościowe przenieść do chłodni. W owym czasie oczywiście powinno się zawarować należyte drzwi chłodnicze. W aktualnych czasach najpopularniejszymi i w najwyższym stopniu efektywnymi drzwiami chłodniczymi są drzwi wahadłowe i drzwi gazoszczelne. Tworzywo, z którego są wykonane jest lekkie i wytrzymałe. Aby zapewnić prawidłową temperaturę w chłodni, trzeba zagwarantować dobre drzwi chłodnicze – zadzwoń.

mrożonki

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Latem żywność (zobacz również zdrowa super żywność) w sklepach musi być trzymana w odpowiednich temperaturach. Jeżeli zepsują ci się lady chłodnicze bądź drzwi chłodnicze i żywność się zepsuje, konsekwencje mogą być katastrofalne. Jeżeli taki produkt nadal będzie wyprzedawany i zauważy to sanepid, Twój sklep może dostać nader dużą karę, czasami biznesmeni po narzuceniu kar przez sanepid, nie są w stanie uwolnić się z kredytów – .