Śpiwory z przyjemnych towarów

Świadomość pewnego i zdrowego spania dziecka to dla każdego rodziciela najważniejsza kwestia. Każdy dzidziuś, niezależnie od pory roku pragnie ciepła i otulania nie tylko przez rodziców. Bobasy otula się w rożek, otulaczek, kocyk, lub większą pieluszkę konstruując coś w typie kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym towarzyszem malucha. Dzidziuś przestaje z nim bezpośrednio, dotykając w szczególności twarzą i innymi nieokrytymi częściami ciałka.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym powinien być zbudowany z surowców delikatnych dla skóry pociechy. Dzianiny futerkowe spożytkowane do produkcji, powinny spełniać standardy produktów dopuszczonych dla latorośli. Rożek będzie też dosyć nagminnie prany, toteż użyte do jego uszycia surowce winny być stosownie trwałe. Grubość rożka powinna być dopasowana do pory roku. Ocieplenie rożka winno być tak zoptymalizowane, ażeby malec ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu opiekunów preferuje śpiwory dla dzieci, bowiem zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a także zapewniają utrzymanie dobrej temperatury. Takie małe śpiwory przeznaczone są specjalnie dla noworodków.

Śpiwór nakłada się maluchowi jak ubranko, dzięki czemu malec nie odkryje się i nie przemarznie. Śpiwór musi być prawidłowo dobrany do wieku malucha, tak żeby otwór w okolicy szyjki nie był zbyt obszerny. Część tylna śpiwora nie powinna mieć szewków, gumek ani żadnych materiałowych dysproporcji. To dotyczy też części wewnętrznej śpiwora. Śpiwory dla dzieci posiadają postać gruszki, jaki zapewnia sporą powierzchnię dla nóżek, a brak rękawków zapobiega zbytniemu przegrzaniu się maluszka .www.iltex.pl/produkty/dla-dziecik–>

Zamek na całej długości upraszcza wyjmowanie niemowlaka, czy przewijanie w nocy. W chłodniejszych mieszkaniach sprawdzą się śpiwory welurowe, lekko ocieplane, zaś dużą renomą cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku asortyment śpiworów przyprawia o zawrót głowy. Nabycie należytego wbrew pozorom zupełnie nie jest prosty. Praktycznie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o fizycznych warunkach. Jego krój, wypełnienie i materiał powinno się przystosować do osobistych potrzeb. Zobacz też .

http://www.iltex.pl/produkty/posciel/welniana/