Pielęgnowanie włosów – o czym należy przede wszystkim pamiętać, żeby były zdrowe oraz lśniące?

Jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości od zawsze są piękne. Priorytetem jest rzecz jasna ich kondycja i to właśnie o nią trzeba zatroszczyć się w pierwszej kolejności, przede wszystkim jeśli jest się fanką zabiegów, które mogą czuprynę osłabić. O czym trzeba koniecznie pamiętać, aby włosy były zdrowe i lśniące? Należy wybrać wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim kosmetyki do włosów Kerastase.

włosy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Dodatkowo, ich użytkowniczki naprawdę je sobie chwalą – sprawdź kosmetyki (olejek do demakijażu) Kerastase. Dobrze jest stosować kosmetyki z tej samej serii, ponieważ w takiej sytuacji uzupełniają swoje działanie. Poza tym, świetnie sprawdzają się także domowe sposoby. Każdy chyba słyszał o masce do włosów z żółtka jaja, oliwy z oliwek oraz miodu. Maska dostarcza protein, które stanowią budulec włosa oraz doskonale go nawilża. Bezwzględnie trzeba też wypróbować olejowanie pasm. Na włosy należy nałożyć niewielką ilość oleju i pozostawić na kilka godzin. To jaki olej będzie najlepszy, w podstawowej mierze zależy od porowatości włosów. Na pierwszy ogień można jednak wykorzystać oleje, które są sprzedawane w zasadzie w każdym sklepie – oliwę z oliwek, olej lniany bądź z pestek winogron.

kosmetyki do włosów i nie tylko

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Wielki wpływ na kondycję włosów mają także używane akcesoria fryzjerskie. Przykładowo, wybierając szczotkę, dobrze jest się zatroszczyć o to, żeby była ona możliwie jak najbardziej delikatna. Właścicielki kręconych włosów mogą zdecydować się na grzebienie z drewna z szeroko rozstawionymi zębami, które znakomicie rozczesują splątane pasma, ale jednocześnie nie uszkadzają pojedynczych włosów.

Poza tym, w miarę możliwości należy ograniczyć stylizację na gorąco, chociaż do momentu, kiedy stan włosów nie ulegnie polepszeniu lub zacząć aplikować specjalne kosmetyki, które ochraniają przed wysokimi temperaturami. Ich asortyment jest dosyć różnorodny, wobec tego z pewnością każda osoba odszuka coś, co będzie odpowiadało jej wymaganiom. Pielęgnację włosów można rozpocząć od podcięcia końcówek jeżeli są rozdwojone. Niestety, takich zniszczeń nie zregeneruje już żaden kosmetyk. Zadbać trzeba również o skórę głowy, przede wszystkim kiedy zauważyło się nadmierne wypadanie włosów.