Świetne zabiegi kosmetyczne o czym warto pamiętać przed wizytą u specjalisty

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

W dzisiejszych czasach znacznie więcej uwagi poświęca się aprawom wyglądu zewnętrznego, a także powstrzymaniu efektów starzenia. Coraz więcej osób poddaje się zmianom kosmetycznym. Liczba gabinetów również się zwiększa. Obecnie salony kosmetyczne funkcjonują zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług także ciągle ulega poszerzeniu. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (Zobacz więcej: mikrodermabrazja szczecin baltica spa) (źródło artykułu) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy zabiegów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych także stają się codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo ważnym organem. Łatwo można ją uszkodzić, a również widać na niej syndromy starzenia. Dla poprawy jej wyglądu oraz kondycji stworzono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Nierzadko korzystają z nich ludzie, cierpiący na schorzenia skóry objawiające się trądzikiem, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak tradycyjny peeling polega na pozbywaniu się martwego naskórka, jednak ma to miejsce przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych niepożądanych efektów. Podobny jest do wspomnianej uprzedmio mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy użyciu kryształków, najczęściej diamentu i również polega na złuszczaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa róznież pozbywanie się zbędnego owłosienia w salonach kosmetycznych. Depilacja damodzielnie w większości przypadków jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej akutki bardzo krótkotrwałe. Istnieje wiele sposobów depilacji, na przykład za pomocą gorącego wosku. Do coraz chętniej wybieranych sposobów nowoczesnych należy fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do pozbywania się włosów, jak również do powolnego niszczenia ich cebulek, co zapobiega ich odrastaniu. Jest to metoda niezbyt bolesna, za to dosyć kosztowna. Dowiedz się więcej: pod linkiem

Pozostałe zabiegi

Wiele kobiet sięga również po osiągnięcia medycyny estetycznej. Jednym z najczęściej wybieranych, a zarazem najmniej niebezpiecznych zabiegów tego typu jest modelowanie ust (link do strony). Polega to na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji w wargę i rozmieszczeniu tej substancji poprzez masaż. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się kwas hialuronowy, który nie jest niebezpieczny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się skutek uboczny w formie chwilowego obrzęku ust, który jednak stopniowo znika.